Kāpēc apgūt angļu valodu?

 

Angļu valoda

Jebkura valoda ir bagātība, un angļu valoda mūsdienās ir viena no populārākajām un pieprasītākajām valodām visā pasaulē. Runātāju skaita ziņā tā ir nākamā lielākā valoda pēc ķīniešu un spāņu valodas. Angļu valoda ir oficiālā valsts valoda 39 valstīs, bet vēl 19 valstīs tā ir dzimtā valoda daļai iedzīvotāju. Kopā visā pasaulē angļu valoda ir dzimtā valoda aptuveni 411,5 miljoniem cilvēku.

Angļu valodas kursi – jaunas dzīves sākums

 

Angļu valoda ir vadošā valoda tādās nozarēs kā zinātne, aviācija, diplomātija, tūrisms, IT un tehnoloģijas, tāpat angļu valodas zināšanas ir būtisks priekšnosacījums, lai iegūtu darbu starptautiskā uzņēmumā vai ārzemēs, bet biznesā – lai iekarotu eksporta tirgu un veidotu sadarbības ar partneriem ārpus savas valsts. Angļu valodā pieejami plaši informācijas resursi, un tā ir starptautiskā tūrisma valoda.

Mācību stundas noteikti nebūs bijušas veltas, un pēc angļu valodas kursu pabeigšanas tava dzīve var ievērojami mainīties – šīs valodas zināšanas paaugstina konkurētspēju darba tirgū, paplašina redzesloku, ļauj dibināt starptautiskus kontaktus un iepazīt jaunus cilvēkus, kā arī lieti noder dažādu citu zināšanu apguvē.

Plašākas izklaides un kultūras iespējas

 

Apgūstot angļu valodu, tu ne tika iegūsi jaunas karjeras iespējas, bet arī plašu un daudzveidīgu izklaides un kultūras pieejamību, vairs nepaļaujoties uz subtitriem vai tulkošanas aplikācijām. Angļu valodā pieejama visdažādākā žanra kino bagāža, sākot no klasikas un dokumentālajām filmām, beidzot ar brīvdienu komēdijām un Netflix. Liela daļa pasaules līderu mediju ir angļu valodā – gan ikdienas ziņas un pētnieciski raksti, gan izdevumi, kas veltīti konkrētai jomai vai nozarei: mākslai, modei, auto, sportam, zinātnei, medicīnai utt. Tāpat arī neskaitāmas aplikācijas, podkāsti, youtube kanāli, sociālo tīklu konti, grāmatas, komiksi… Lai arī kas būtu tavā interešu lokā, angļu valodas zināšanas pavērs daudz plašāku informācijas pieejamību.

Cik ātri var iemācīties angļu valodu?

 

Angļu valodas apguve

Tas, cik ātri izdosies apgūt angļu valodu, ir ļoti individuāli. Sākotnējo entuziasmu visu mācību laiku jāpavada arī vēlmei, motivācijai un atdevei – cik stundas, darba un enerģijas esi gatavs ieguldīt mācībās. Tāpat to, cik viegli vai grūti būs mācīties, ietekmēs arī tavas esošās angļu valodas zināšanas un citu valodu prasmes, kā arī spēja organiski izmantot valodu ikdienā.

Angļu valodas kursi ir lielisks sākums, taču ir svarīgi regulāri mācīties valodu arī ārpus nodarbību laika, tai veltot kaut 30 minūtes katru dienu. Grāmatu lasīšana, filmu un seriālu skatīšanās, mūzikas un podkāstu klausīšanās – tas viss būtiski attīstīs tavu angļu valodas vārdu krājumu un izpratni par teikumu uzbūvi un izrunu.

Vieglāk mācīties angļu valodu būs tiem, kuri jau runā kādā no ģermāņu valodām – vācu, spāņu vai franču valodā. Pētījumi liecina, ka, veltot angļu valodas apguvei vismaz piecas stundas dienā septiņas dienas nedēļā, gada laikā iespējams no iesācēja kļūt par akadēmiskā līmeņa angļu valodas lietotāju.

Angļu valodas kursi Skrivanek