fbpx

Latviešu valodas kursi pieaugušajiem

 

Latviešu valodas kursi

Mācību centrs Skrivanek piedāvā ne tikai dažādus valodu kursus latviešu valodā runājošajiem, bet arī palīdz apgūt latviešu valodu cilvēkiem, kuriem nepieciešams iegūt valsts valodas prasmes un sagatavoties Valsts izglītības satura centra latviešu valodas eksāmenam, un citiem interesentiem, kuriem, piemēram, nepieciešams uzlabot latviešu valodas zināšanu līmeni darba vajadzībām. Latviešu valodas kursi notiek caur angļu vai krievu valodu.

Mēs piedāvājam pieaugušajiem mācīties latviešu valodu gan grupās, gan individuālās nodarbībās klātienē vai attālināti online vidē. Piemērotākos kursus vari izvēlēties atkarībā no sava priekšzināšanu līmeņa, vajadzībām un iespējām.

Vēlies uzdot jautājumu?

Raksti mums!

 

Īpaša mācību metode efektīvai valodas apguvei

 

Mācību metode

Skrivanek ilggadīgā pieredze valodu pakalpojumu un mācību jomā palīdzējusi izveidot īpašu mācību metodi EFFECTO, kuras pamatā ir sistemātiska, daudzpusīga valodas prasmju – runāšanas, rakstīšanas, klausīšanās un lasīšanas – attīstīšana caur uzdevumiem, kas attīsta spēju valodu izmantot spontāni un dažādās sadzīvei pietuvinātās situācijās.

Latviešu valodas kursi norit brīvā, radošā gaisotnē, studentus interaktīvi iesaistot nodarbībā. Turklāt kursu programma un temati tiek izstrādāti, ņemot vērā konkrētās dalībnieku grupas intereses un vajadzības, piemēram, ja valodu jāapgūst ceļošanai vai darba dēļ kādā konkrētā nozarē.

Latviešu valodas kursi iesācējiem

 

Bez priekšzināšanām

Visvieglāk un pareizāk pirmoreiz mācīties valodu ir kopā ar pieredzējušu pasniedzēju, kurš izveidos sistemātiskus valodas pamatus.

Strādājot pēc EFECTO metodes, mūsu pasniedzēji kursu programmas veido tā, lai studenti efektīvi nostiprinātu latviešu valodas gramatiku, uzreiz mācoties to lietot praksē, aktīvi pilnveidotu runāt prasmes un nemitīgi papildinātu vārdu krājumu. Nodarbībās nepiespiestā gaisotnē tiek pildīti gan klausīšanās, rakstīšanas un lasīšanas uzdevumi, gan veidotas sarunas un dialogi atbilstoši tā brīža zināšanu līmenim. Pats galvenais ir nebaidīties kļūdīties – daudz un regulāri lietot valodu un neuztraukties par izrunas neprecizitātēm vai gramatisko konstrukciju kļūdām.

Latviešu valodas kursi Rīgā

 

Kursi klātienē

Mūsu mājīgajā birojā Rīgas centrā tiek organizētas grupu nodarbības klātienē. Grupā ir 6 līdz 12 cilvēki, tāpēc tevi sagaida neliela, bet motivēta kompānija, ar kuru kopā apgūt latviešu valodu, citam citu atbalstot.

Latviešu valodas kursi pieejami interesentiem ar un bez priekšzināšanām, un nodarbības notiek divreiz nedēļā darbadienu vidū vai vakaros, kā arī sestdienās.

Latviešu valodas kursi online

 

Kursi tiešsaistē

Ja nedzīvo Rīgā vai bieži esi ārpus valsts, latviešu valodas prasmes var iegūt arī attālināti, izmantojot online programmu Zoom. Šādu kursu lielākais ieguvums ir mācīties no jebkuras vietas pasaulē, neuztraucoties, kā mācību nodarbības apvienot ar savu ikdienas grafiku. Tiešsaistē pieejamas gan grupu, gan individuālās nodarbības.

Individuālie latviešu valodas kursi un privātstundas

 

Individuālie kursi

Ja latviešu valoda jāapgūst ātri un efektīvi un vēlies nedalītu pasniedzēja uzmanību, mēs piedāvājam arī individuālās nodarbības. Ņemot vērā tavu zināšanu līmeni, vajadzības un intereses, speciāli tev tiks izveidota kursu programma, kas palīdzēs apgūt valodu no nulles vai attīstīt un uzlabot esošās valodas prasmes.

Parasti viena nodarbība ilgst 90 minūtes (divas akadēmiskās stundas), bet mūsu pasniedzēji ir atvērti, un individuālajos kursos jūs varat kopā vienoties, kā organizēt nodarbību grafiku.

Īpašais piedāvājums

Apmeklējot individuālos latviešu valodas kursus divatā, mācību maksa tiks piemērota tikai par vienu studentu, otram mācoties bez maksas.

Individuālie latviešu valodas kursi

Cik sarežģīta ir latviešu valoda?

 

Latviešu valodas apguve

Mācīties latviešu valodu cilvēki izvēlas dažādu iemeslu dēļ – valsts valodas prasmes ir svarīgas darba dēļ, studējot kādā no mūsu augstskolām, arī uzsākot dzīvi Latvijā, ir jauki izrādīt cieņu un iepriecināt līdzcilvēkus, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda.

Latviešu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimei un ir viena no senākajām Eiropas valodām. Šobrīd latviešu valodai radniecīga ir tikai lietuviešu valoda, un šīs divas valodas veido atsevišķu baltu valodu grupu.

Lai arī mūsu valsts valodas skanīgums, tautas vēsture un kultūras tradīcijas raisa interesi par latviešu valodu, nevar noliegt, ka latviešu valodas gramatika ir viena no sarežģītākajām pasaulē. Latviešu valodā ir daudz locījumu, grūtības parasti sagādā arī garo patskaņu un mīksto līdzskaņu izruna un teikumu konstrukcijas ar ģenitīvu, kuru citās valodās nepazīst.

Kā ātrāk apgūt latviešu valodu?

 

Latviešu valodas apguve

Lai latviešu valodu izdotos iemācīties ātrāk un vieglāk, vislabāk to darīt daudzveidīgi. Svarīgi, ka ne tikai mājās atkārto to, ko apguvi nodarbības laikā, bet arī ienes valodu savā ikdienā. Pirmkārt, daudz un regulāri runā latviešu valodā, neuztraucoties par izrunas neprecizitātēm vai nepareizām gramatiskām konstrukcijām. Izmanto kursos iegūtās valodas prasmes dažādās ikdienas situācijās – komunicējot ar cilvēkiem, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda, kā arī iepazīstot latviešu valodu kopā ar tās kultūru un tradīcijām. Mediji, televīzija, kino, grāmatas, radio, teātra izrādes – tie visi ir lieliski valodas zināšanu papildināšanas rīki.

Skrivanek valodu kursu piedāvājums

 

Svešvalodu kursi Skrivanek

Mācību centrs Skrivanek piedāvā angļu, spāņu, franču, zviedru, norvēģu, vācu un krievu valodas kursus grupās, bet individuālo kursu iespējas ir vēl plašākas – kopā ar mūsu pedagogiem iespējams apgūt arī igauņu, lietuviešu, dāņu, ukraiņu, poļu, arābu valodu un ne tikai. Mēs vienmēr priecājamies īstenot klientu ieceres valodas zināšanu jomā!

Svešvalodu kursi ir vērtīgs ieguldījums pašattīstībā – paplašinās redzesloks un atvērtība pret pasaules dažādību, paveras jaunas darba iespējas un karjeras izaicinājumi, turklāt tā ir lieliska iespēja uzturēt prāta asumu un trenēt atmiņu pēc tam, kad izglītības iestādes ir absolvētas.

Mācies Skrivanek arī citus valodu kursus!

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Jautājumi un atbildes

Kāpēc mācīties latviešu valodu?

Lai gan latviešu valoda ir samērā sarežģīta valoda gramatisko formu daudzveidības dēļ, lai to mācītos kā svešvalodu, tomēr latviešu valodas apgūšana var sniegt padziļinātu priekšstatu par Latviju, tās vēsturi un kultūru. Protams, latviešu valodas mācīšanās nodrošinās arī labāka darba iespējas un lielāku konkurētspēju Latvijas darba tirgū, kā arī palīdzēs neilgā laikā viegli integrēties sabiedrībā, ja esi nolēmis saistīt savu profesionālo un privāto dzīvi ar Latviju.

Cik ātri var iemācīties latviešu valodu?

Nav vienotas atbildes uz šo jautājumu, jo tas ir atkarīgs no katra individuālajām spējām, laika un motivācijas. Ir cilvēki, kuri ļoti viegli un drīzā laikā apgūst latviešu valodu ikdienas socializācijā; dažiem savukārt tas padodas grūtāk un ilgāk. Vissvarīgākais ir pacietība un valodas prakse mācībās un reālās dzīves situācijās. Ja ir motivācija un praktiska vide visapkārt, lielākoties latviešu valodas pamata līmeni var apgūt aptuveni pusgada vai gada laikā. Augstāku līmeni ar iepriekšējām zināšanām iespējams apgūt pat īsākā laikā, ja veltīsi vairāk laika padziļinātai apguvei latviešu valodas vidē.

Kādi latviešu valodas kursu veidi ir pieejami privātpersonām un uzņēmumiem?

Privātpersonām pieejami dažādi latviešu valodas kursu veidi katra vajadzībām un interesēm. Var apmeklēt latviešu valodas kursus grupā, one:one individuālās nodarbības, individuālās nodarbības kopā ar draugu vai kolēģi. Tu vari apgūt latviešu valodu darbam, ceļošanai, socializācijai, kā arī apgūt latviešu valodu kursos, lai sagatavotos valsts valodas prasmju pārbaudei. Arī uzņēmumiem piedāvājam daudzveidīgu latviešu valodas kursu klāstu. Populārākie ir lietišķās latviešu valodas kursi un latviešu valodas kā svešvalodas (caur starpniekvalodu) kursi ārvalstu pilsoņiem darba pienākumu veikšanai, strādājot starptautiskā uzņēmumā. Mācības tiek organizētas vakara grupās privātpersonām vai vienojoties par mācību laiku uzņēmuma darbiniekiem. Individuālās nodarbības tiek organizētas pēc individuāla laika plāna, pielāgojoties klienta vēlmēm, lai katram interesentam būtu iespēja pievienoties sev laika ziņā ērtākajam kursam. Latviešu valodas kursi šobrīd pieejami gan tiešsaistē, gan klātienē, ja tās ir individuālās nodarbības.

Vai ir pieejami arī individuālie latviešu valodas kursi?

Piedāvājam individuālos latviešu valodas kursus visiem interesentiem tev ērtā laikā atbilstoši tavām interesēm, vajadzībām un vēlmēm. Tu vari mācīties vispārīgo latviešu valodu, lietišķo latviešu valodu, specializēto latviešu valodu, piemēram, mediķiem, latviešu valodu kā svešvalodu ārvalstu pilsoņiem (caur starpniekvalodu), kā arī sagatavoties valsts valodas prasmju pārbaudei.

Vai ir pieejami latviešu valodas kursi brīvdienās?

Tie, kuri vēlas apmeklēt Skrivanek Baltic latviešu valodas kursus brīvdienās, var pieteikties uz individuālajiem latviešu valodas kursiem sestdienās. Šī ir lieliska iespēja apmeklēt kursus tiem, kas ļoti vēlas apgūt latviešu valodu, bet darba dienās to neatļauj darba grafiks un citi pienākumi.

Vai ir pieejamas latviešu valodas nometnes bērniem?

Skolēnu brīvlaikos, kā arī vasarā vecāki var pieteikt bērnus Skrivanek Baltic latviešu valodas nometnēm. Latviešu valodas apguve mūsu latviešu valodas nometnēs ir ne tikai iepriekšējo zināšanu atkārtošana un nostiprināšana, tā būs jaunu zināšanu apgūšana caur spēlēm, izglītojošām aktivitātēm, pilnveidojot valodas prasmes sarunās, rotaļās, konkursos un citās aktivitātēs.

Interesanti fakti par latviešu valodu.

Latviešu valodā runā aptuveni 1,5 miljoni cilvēku, un ārpus Latvijas visvairāk latviešu valodas pratēju ir Īrijā, Austrālijā, ASV, Zviedrijā, Lielbritānijā, Vācijā un Brazīlijā. Latviešu valodā tiek joprojām darināti jauni vārdi, piemēram, “dūknis” (drons) un džampucis (jaka ar kapuci vārda hudijs vietā no angļu “hoodie”, klupne, klupnīte (vārda error vietā). 2022. gadā par gada vārdu tika apstiprināts vārds “okupeklis”, proti, piemineklis kā okupācijas laika palieka, savukārt Rīgas Latviešu biedrības valde ironiskā kārtā izraudzījās 2022. gada spārnoto izteicienu – “gājēju pārbrauktuve”.

Kā noteikt latviešu valodas zināšanu līmeni?

Latviešu valodas zināšanu līmeni var noteikt dažādos veidos. Viens no tiem ir līmeņa noteikšanas tests. Daudzas valodu skolas un universitātes piedāvā izpildīt šo testu savās interneta vietnēs. Pēc testa izpildes uzzināsi savu līmeni, kurā mācīties latviešu valodu. Otrs veids ir latviešu valodas eksāmens jeb pilns valodas audits, kurā pārbauda gramatikas zināšanas, lasīšanas, rakstīšanas un runāšanas prasmes. Ja tev ir latviešu draugi, kolēģi vai ģimenes locekļi, tu viņiem vari lūgt novērtēt tavu izrunu, gramatisko pareizību un vārdu krājumu.

Kādi ir latviešu valodas zināšanu līmeņi?

Ir seši valodas zināšanu līmeņi, kas definēti Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs valodu apguvei (CEFR) – A1 iesācēju līmenis, A2 elementārais līmenis, B1 zemāks par vidējo līmeni, B2 vidējais līmenis, C1 augstāks par vidējo līmeni, C2 eksperta līmenis. Valsts izglītības satura centrs ir definējis līdzīgus valsts valodas prasmju pārbaudes līmeņus pa pakāpēm: pirmā (zemākā pakāpe) – A1 un A2; otrā (vidējā) pakāpe – B1 un B2; trešā (augstākā) pakāpe – C1 un C2.

Cik maksā latviešu valodas kursi?

Latviešu valodas kursu cena ir atkarīga no tavām vēlmēm un latviešu valodas mācību plāniem. Tā ir atkarīga no kursu veida, piemēram, vai tie ir kursi grupā vai individuālās nodarbības, vai kursi notiek klātienē vai attālināti tiešsaistē. Cenu arī nosaka, vai latviešu valodas kursu pasniedzējs ir specializējies pasniegt valsts valodas prasmju pārbaudes kursos, vai arī ir pieredzējis pasniegt latviešu valodu kā svešvalodu caur starpniekvalodu, piemēram, angļu valodu.

Ko par Skrivanek Baltic latviešu valodas kursiem saka mūsu klienti?

Studenti ir atzinīgi novērtējuši Skrivanek Baltic latviešu valodas kursus! Visvairāk tiek novērtēta pasniedzēju kvalifikācija, pieredze, precizitāte un profesionalitāte komunikācijā ar studentiem. Turklāt augstu tiek novērtēta ātrā darba organizācija un mācību satura kvalitāte atbilstoši mūsdienu prasībām. Profesionāli pasniegtais mācību saturs daudziem mūsu studentiem palīdzējis paaugstināt konkurētspēju darba tirgū, integrēties Latvijas sabiedrībā, kā arī mācīties un studēt Latvijas mācību iestādēs.