Franču valodas izplatība

 

Franču valoda ir viena no izplatītākajām valodām pasaulē. Franču valoda ir dzimtā valoda vairāk nekā 90 miljoniem cilvēku, no kuriem 63 miljoni ir Francijas iedzīvotāji, bet visā pasaulē franču valodā runā ap 300 miljoniem iedzīvotāju. Tā ir oficiālā valoda Francijā, Beļģijā, Šveicē, Monako, Luksemburgā, Kanādā, Haiti, Vanuatu un vēl 21 Āfrikas valstī.

Franču valodas skaistums

 

Franču valoda skan tik izsmalcināti! Franču valodas šarms slēpjas tās izrunā – tā ir viena no bagātākajām, skanīgākajām un romantiskākajām valodām pasaulē, kur skaisti izklausās jebkura frāze. Dažreiz šķiet, ka varētu stundām ilgi klausīties, kā sarunājas cilvēki, kuriem franču valoda ir dzimtā valoda. Vienlaikus tā ir analītiska valoda, kas strukturē domu un attīsta loģisku un konstruktīvu domāšanu.

Kultūra franču valodā

 

Franču valoda ir kultūras, mākslas, dejas, modes un kulinārijas lingua franca. Ja esi iecienījis labu kino, tad Francija ir viena no ražīgākajām filmu producēšanā. Kannu Starptautiskais kino festivāls katru gadu piesaista visas pasaules uzmanību, lai noskaidrotu labākās filmas, režisorus un aktierus. Zinot franču valodu, tev vairs nebūs jākoncentrējas uz subtritriem. Tā vietā varēsi pilnvērtīgi skatīties kino, kas franču mākslinieku izpildījumā parasti ir baudāms tieši vizuāli.

Tāpat franču valodas zināšanas ļaus ne tikai saprast tik daudzu populāru dziesmu lirikas, bet arī izlasīt virkni pasaules klasikas literatūrā – Viktora Igo, Aleksandra Dimā, Albēra Kamī, Žila Verna darbi vairs nebūs jālasa tulkojumā. Francija ir saņēmusi visvairāk Nobela prēmiju literatūrā. Tāpat vienmēr izcelti franču filozofi – Renē Dekarts, Blēzs Paskāls, Voltērs, Žans Pols Sartrs u. c.

Ceļošana un saziņa ar vietējiem

 

Francija ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, katru gadu piesaistot vairāk nekā 87 miljonus apmeklētāju. Spēja kaut nedaudz runāt franciski padara Parīzes un Francijas reģionu apmeklēšanu daudz patīkamāku, sniedzot plašāku ieskatu Francijas kultūrā un dzīvesveidā. Franču valoda noderēs, arī ceļojot uz citām franciski runājošajām pasaules daļām.

Ja esi iecerējis pavadīt laiku Francijā ilgstoši, franču valodas prasmes ir svarīgas, jo vietējie iedzīvotāji uzskata franču valodas zināšanas kā cieņas izrādīšanu pret viņu kultūru un valsti un nelabprāt runā citās valodās.

Cik sarežģīta ir franču valoda?

 

Kaut gan franču valoda savu galvenās starptautiskās valodas statusu zaudējusi angļu valodai, mūsdienās tā joprojām ir otrā visvairāk apgūtā valoda − ap 125 miljoniem cilvēku visā pasaulē apgūst to dažādās mācību iestādēs. Kas interesanti, tā ir viena no retajām valodām, ko māca katras valsts kādā no izglītības iestādēm.

Franču valoda ir viena no desmit valodām, ko ASV Ārlietu dienesta institūts ierindojis pie viegli apgūstamajām valodām angliski runājošajiem. Tiek uzskatīts, ka vidēji nepieciešamas 24 nedēļas (600 mācību stundas), lai apgūtu šo valodu.

Franču valodas kursi Skrivanek

 

Kā mācīties franču valodu katru dienu

 

Lai franču valodu izdotos iemācīties ātrāk un vieglāk:

Valodas kursi, lai asinātu prātu

 

Biežākie iemesli mācīties svešvalodu ir jauna darba iespējas un ceļošana, taču, mācoties valodu, mēs ne tikai iegūstam zināšanas. Mācību procesā tiek attīstītas arī dzimtās valodas prasmes, tiek trenēts prāta asums un atmiņa, kā arī palielinātas koncentrēšanās spējas.

Sākotnēji jebkura svešvaloda ir liels izaicinājums, taču jo vairāk mācāmies jaunas valodas un papildinām savas zināšanas, jo vieglāk paliek. Ne velti valodas ir sagrupētas pēc to izcelsmes un raksturīgajām iezīmēm fonētiski un gramatiski. Apgūstot arvien jaunas valodas, iemācīsies uz valodu skatīties sistemātiski un pamanīsi to, kas tām ir radniecīgs. Tāpat nodarbību laikā sapratīsi arī tos veidus, kas tev personīgi vislabāk palīdz iemācīties jaunu valodu, kas ir tavas stiprās puses un kam tev jāpievērš uzmanība vērīgāk.