fbpx

Itāļu valodas izplatība

 

Itāļu valoda ir dzimtā valoda apmēram 67 miljoniem cilvēku visā pasaulē. Tā ir oficiālā valsts valoda Itālijā, Šveicē, Sanmarīno un Vatikānā un viena no 26 oficiālajām un darba valodām Eiropas Savienībā. Kā mazākumtautības itāļu valodu lieto Horvātijā un Slovēnijā. Lielākās itāļu valodas runātāju diasporas ir Brazīlijā – aptuveni 25 miljoni runātāju, Argentīnā – 24 miljoni runātāju, ASV – 8 miljoni runātāju, Kanādā – 1,5 miljons runātāju, Urugvajā – 1,5 miljons runātāju un Austrālijā – nedaudz zem viena miljona runātāju. Skanīgā itāļu valoda nemainīgi ir viena no populārākajām valodām, kuru cilvēki vēlas apgūt.

Itālijas kultūras mantojums

 

Itālija vienmēr bijusi radošuma šūpulis, un itāļu valoda izsenis tiek saistīta ar mākslas un kultūras pasauli. Itālijas ietekme atrodama tik daudzās kultūras un dzīves jomās – no kvalitatīva ēdiena un vīna, dizaina un arhitektūras, beidzot ar augsta līmeņa glezniecību, arhitektūru, literatūru un mūziku. Te sakņojas kaislība pret pašu dzīvi un tās svinēšanu, sākot no Senās Romas majestātiskā skaistuma un vēriena.

Itāļu valodas zināšanas ir būtiskas, lai saprastu daudzus kaislīgā itāļu dzīvesveida aspektus. Gluži vai ikvienā pilsētā atradīsies itāļu virtuves restorāni ar nosaukumiem itāļu valodā, un, ja iemācīsies itāļu valodu, pamanīsi, ka visi klasiskie picu nosaukumi vai vārdi, kas saistīti ar kafijas pagatavošanu, joprojām tiek izteikti itāļu valodā visā pasaulē. Tāpat klasiskajā mūzikā lietotā terminoloģija (soprāns, koncerts, violončells, adagio, koncerts u. c.) ir cēlusies no itāļu valodas.

Itāļu valoda profesionālajā vidē

 

Tādās nozarēs kā mode, dizains, māksla un kultūra, kulinārija, pārtikas ražošana, luksusa automašīnu rūpniecība Itālijai ir liela nozīme. Strādājot šajās jomās itāļu uzņēmumos vai veidojot biznesa sadarbības ar Itāliju, itāļu valodas zināšanas būs ieguvums profesionālajā izaugsmē.

Itāļu valodas prasmes var atvērt durvis jauniem karjeras izaicinājumiem un padarīt jūs pievilcīgu darba devēju acīs – tādi zīmoli kā Fiat, Ferrari, Lamborghini, Armani, Versace, Dolce Gabbana nereti meklē darbiniekus, kuri prot itāļu valodu.

Taču itāļu valoda būs noderīga ne tikai tad, ja vēlaties iekarot vietu kādā no prestižajiem itāļu uzņēmumiem. Mūsdienu globālajā pasaulē jebkurš bizness kļūst arvien starptautiskāks, uzņēmumi visā pasaulē savstarpēji sadarbojas, tāpēc darbinieki, kuri prot dažādas valodas, tostarp plaši pārstāvēto itāļu valodu, bieži vien iegūst labāk apmaksātus un augstākus amatus visdažādākajās nozarēs.

Cik ātri var apgūt itāļu valodu?

 

Tiek uzskatīts, ka itāļu valoda ir viena no visvieglāk apgūstamajām valodām pasaulē. Itāļu valodas izruna ir vienkārša – pamatā vārdi tiek izrunāti tāpat kā rakstīti. Turklāt itāļu valoda ir skaista un melodiska. Vieglāk itāļu valodu būs apgūt tiem, kuri jau runā kādā no romāņu valodām – franču, spāņu vai portugāļu.

Tas, cik ātri izdosies runāt itāliski, atkarīgs no katra individuāli – cik enerģijas un laika esi gatavs veltīt mācībām. Kā jebkuras valodas apguvē, arī mācoties itāļu valodu, svarīgi trenēt savas valodas prasmes ne tikai mācību stundas laikā, bet arī ārpus nodarbībām katru dienu kaut nedaudz – klausoties mūziku, lasot medijus, grāmatas, skatoties kino un izmantojot valodas prasmes praktiski, ja esi devies ceļojumā.

Itāļu valodas kursi Skrivanek