fbpx

Kāpēc apgūt zviedru valodu?

 

Zviedru valoda

Zviedru valodā runā aptuveni 10 miljoni cilvēku, un pēc runātāju skaita zviedru valoda ir lielākā no Ziemeļvalstu valodām. Zviedru valoda ir oficiālā valsts valoda Zviedrijā un otra valsts valoda Somijā, kur pēc WorldData datiem zviedru valoda ir dzimtā valoda aptuveni 300 000 iedzīvotāju. Tāpat zviedru valoda ir arī viena no Eiropas Savienības un Ziemeļu Padomes oficiālajām valodām.

Zviedrija ir iecienīts ceļojumu galamērķis, jo pavisam cita dabas ainava – skaistie fjordi, kalni un ezeri – atrodas tepat otrpus Baltijas jūrai, savukārt Stokholmā var nonākt pat braucienā ar prāmi. Lai arī Zviedrijā vairums cilvēku runās arī angļu valodā, zviedru valodas zināšanas palīdzēs gan labāk orientēties valstī un komunicēt ar vietējiem iedzīvotājiem, gan izprast tās kultūru un sadzīvi.

Zviedru valoda karjeras izaugsmei

 

Zviedru valodas zināšanas ir svarīgas un vērtīgas, ja vēlies pārcelties uz Zviedriju, meklēt biznesa partnerus Zviedrijā vai strādāt zviedru uzņēmumā. Zviedru valoda tavā CV viennozīmīgi uzlabos tavu konkurētspēju darba tirgū, jo Zviedrijas un Latvijas uzņēmēju sadarbība ir ļoti cieša.

Liels ieguvums zviedru valodas apguvē ir tas, ka, iemācoties zviedru valodu, iespējams ātri apgūt arī norvēģu un dāņu valodu, un šo valodu prasmes paver iespējas iegūt labi atalgotu darbu kādā no skandināvu uzņēmumiem.

Cik sarežģīta ir zviedru valoda?

 

Tiem, kuri prot angļu vai vācu valodu, apgūt zviedru valodu nebūs lielas grūtības, jo zviedru valodā ir daudz šo valodu aizguvumu. Zviedru valodas gramatika ir samērā vienkārša – darbības vārdiem ir tikai divi locījumi, lietvārdiem divas dzimtes – kopējā un nekatrā, un lielākā daļa lietvārdu ir nekatrajā dzimtē, lietvārdam ir divas formas: noteiktā un nenoteiktā.

Nedaudz sarežģītāka sākumā varētu būt zviedru valodas izruna, jo zviedru valodā izšķir divas intonācijas, kas var mainīt arī vārdu nozīmi. Vienlaikus tieši šīs intonācijas padara zviedru valodu ļoti skaistu. Tā ir melodiska valoda ar izteikti mainīgiem toņiem un skaļuma akcentiem izrunā.

Tiek uzskatīts, ka, lai brīvi runātu zviedru valodā, nepieciešamas vismaz 750 akadēmiskās stundas, taču kā jebkurā valodas apguvē svarīga regulāra zviedru valodas izmantošana ikdienā – tā ir veiksmes atslēga, lai valodu apgūtu ātri un daudzpusīgi. Runā, lasi, klausies mūziku vai skaties kino zviedru valodā ārpus mācību laika.

Zviedru valodas kursi Skrivanek