fbpx
9 iemesli kādēļ mācīties svešvalodas

9 iemesli, kāpēc mācīties svešvalodas

Viens no veidiem, kā investēt savā nākotnē un padarīt dzīvi interesantāku, ir jaunu prasmju apguve. Ne velti cilvēki, kuri gūst panākumus, ir tie, kuri katru dienu uzzina un apgūst ko jaunu. Kāpēc lai tā nebūtu jauna svešvaloda? Kad sev tuvs un svarīgs mērķis ir atrasts, arī motivācija mācīties jaunu valodu ir daudz noturīgāka, tāpēc esam apkopojoši deviņas priekšrocības un ieguvumus profesionālajā un personiskajā dzīvē, apgūstot valodas.

Konkurētspēja darba tirgū

Svešvalodas apguve var būtiski uzlabot karjeras izaugsmi. Pirmkārt, valodu prasmes tevi padara pievilcīgāku potenciālajiem darba devējiem, jo daudzi uzņēmumi un organizācijas darbojas starptautiskajā tirgū un novērtē darbiniekus, kuri var sazināties ar cilvēkiem no citām valstīm. Otrkārt, tā ir iespēja pavērt jaunas darba iespējas un strādāt nozarēs, kas, iespējams, iepriekš nebija pieejamas. Tūrisms, inženierzinātnes, komunikācijas, izglītības joma, starptautiskās tiesības, ekonomika, politika, izdevējdarbība, reklāma, izklaide, zinātne, uzņēmējdarbība un visbeidzot daudzās pakalpojumu jomas sagaida speciālistus ar labām valodu zināšanām.

Mūsdienās angļu valodas zināšanas jau kļuvušas par pašsaprotamu praksi, tāpēc augstāk tiek vērtēti darbinieki, kuri prot vismaz trīs svešvalodas. Paplašinoties sadarbībai ar skandināvu valstīm, ir svarīgi apgūt arī šī reģiona valodas, taču pētījumi liecina, ka darba tirgū nav zudis pieprasījums arī pēc vācu, poļu, franču, krievu un citās valodās runājošiem darbiniekiem.

Izglītība ārvalstīs

Valodu zināšanas ļauj iegūt izglītību labākajās Eiropas un pasaules izglītības iestādēs. Lai arī sākumā mācības ārvalstīs var šķist izaicinošas, tieši šie izaicinājumi kļūst par daļu no vērtīgas pieredzes un lieliskas dzīves skolas. Sākotnējās bažas ir dabiskas, taču šāda izkāpšana ārpus komforta zonas attīstīs visdažādākās prasmes un stiprinās pašapziņu.

Mācības ārvalstīs palīdz apgūt jaunas valodas, novērtēt citas kultūras, pārvarēt dzīves izaicinājumus citā valstī un iegūt labāku izpratni par pasauli. Šīs ir īpašības, ko mūsdienu uzņēmumi meklē, pieņemot darbā, un nākotnē šādas prasmes kļūs tikai svarīgākas.

Uzlabo savu atmiņu

Līdzīgi kā sportā, regulāri trenējot muskuļus, arī intelektuāli jo vairāk mēs nodarbinām savas smadzenes, jo labāk un efektīvāk tās strādā. Jaunas valodas mācīšanās liek iepazīties ar jauniem gramatikas likumiem un apgūt jaunu vārdu krājumu. Tas viss lieliski trenē atmiņu, un laba atmiņa un mundrs prāts, kā zināms, mums lieti noder gan darbā, atceroties nosūtīt svarīgu e-pastu vai iesniegt kolēģim ceturkšņa atskaites, gan sadzīvē un personīgajā dzīvē, neaizmirstot tuvinieku dzimšanas dienas un esot drošiem, ka durvis ir aizslēgtas un gludeklis izslēgts.

Uzlabo savas vairākuzdevumu veikšanas spējas

Laika plānošana un vairākuzdevumu veikšana ir prasmes, kas noderēs vienmēr. Kā tas ir saistīts ar valodām? Daudzvalodīgi cilvēki spēj domāt un sazināties dažādās valodās, pārslēgties no vienas valodas uz citu. Pētījumi pierādījuši, ka valodu apguve ievērojami uzlabo kognitīvās spējas, cilvēki kļūst radošāki un ir labāki problēmu risinātāji. Mūsdienu straujajā ritmā spēja būt elastīgam, pielāgoties un reaģēt uz aktuālo situāciju ir zelta vērtē. Šīs prasmes ne tikai atvieglo pašu valodu apguvi, bet arī palīdz operatīvi reaģēt neparedzētās situācijas un risināt darba uzdevumus prioritāri.

Ceļošana kļūst vienkāršāka

Ir pulksten 22.00, tu tikko izkāpi no 14 stundu lidojuma, un viss, ko vēlies darīt, ir ātri doties pie miera, lai uzkrātu spēkus nākamās dienas plāniem. Pat ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām, ja esi bruņojies tikai ar dažiem tūrista terminiem vietējā valodā, naktsmītnes atrašana var izvērsties krietni lēnāka un sarežģītāka. Turklāt valodu zināšanas vismaz labā sarunvalodas līmenī bieži palīdz iegūt autentiskāku ceļojuma pieredzi, atrodot izdevīgākas vietas, kur apmesties, iepazīstoties ar cilvēkiem un atrodot kafejnīcas un kultūras vietas, ko iecienījuši vietējie. Ceļojuma laikā censties runāt šīs valsts valodā ir veids, kā izrādīt cieņu un nopelnīt arī pretimnākošu un draudzīgu attieksmi.

Svešvalodas apguves priekšrocības

Atvērtība un pasaules dažādība

Svešvalodu zināšanas ir mūsdienīgas izglītības un liberālu dzīves uzskatu pamats. Valodas apguve un gremdēšanās pilnīgi jaunā kultūrā un pasaules skatījumā un ir drošākais veids, kā kļūt par atvērtu, saprotošu, iecietīgu cilvēku, tas ir absolūti nenovērtējami. Ieraudzīt pasauli no cita skatupunkta, apzināties savas saknes, būt atvērtam daudzveidībai ir būtiska apziņu paplašinoša pieredze. Ar to, ka esam tik dažādi, noteikti jālepojas.

Izbaudi kultūru un mākslu oriģinālvalodā

Svešvalodas apguve sniedz plašāku piekļuvi literatūrai, filmām un mūzikai oriģinālvalodā. Tas var būt lielisks veids, kā uzzināt vairāk par apgūstamās valodas kultūru un vēsturi. Dažādu valodu prasmes piedāvā daudz lielāku informācijas pieejamību kopumā, sākot ar mākslu, beidzot ar zinātni un filozofiju, kulināriju vai būvniecību.

Uzlabojas ne tikai svešvalodas, bet arī dzimtās valodas prasmes

Jaunas valodas apguve patiesībā var ievērojami uzlabot arī dzimtās valodas prasmes. Tas saistīts ar valodas apguves procesu – apgūstot vārdu krājumu svešvalodā, mēs vienlaikus strādājam ar gramatiku, teikumu konstrukcijām un sinonīmiem arī savā dzimtajā valodā, savukārt trenējoties ar cilvēkiem sazināties svešvalodā, uzlabojas vispārējās komunikācijas prasmes.

Ar katru nākamo valodu arvien vieglāk

Valodas mācīšanās asina prātu un attīsta smadzeņu sinapses, un tas savukārt atvieglo mācīšanās procesu kopumā, tāpēc izlaužoties cauri pirmās svešvalodas brikšņiem, katra nākamā valoda būs jau vienkāršāks uzdevums. Turklāt neviena valoda nav unikāla, un, pamanot nozīmīgākās likumsakarības valodu apguvē un to lietojumā, var skaidrāk saprast valodu apguves principus. Radniecīgās valodās atkārtojas un pārklājas gan gramatisko konstrukciju principi, gan vārdi, to izruna un nozīme, tāpēc, piemēram, dzīvojot pierobežā un izveidojot sociālas saites ar kaimiņiem, cilvēki nereti runā gan latviešu valodā, gan lietuviešu valodā.

Mācies valodas Skrivanek

Mācību centrs Skrivanek ir izveidots valodu uzņēmuma Skrivanek Baltic paspārnē un piedāvā apgūt svešvalodas klientiem ērtā veidā – klātienē mūsu birojā vai attālināti, grupu un individuālās nodarbībās. Mūsu izstrādātie valodu kursi piemēroti gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, kas vēlas uzlabot savu darbinieku svešvalodu zināšanas. Tāpat esam sagatavojuši valodu un piedzīvojumu nometnes bērniem un jauniešiem, lai viņi apgūtu svešvalodas nepiespiesti un ar aizrautību jau no mazotnes.

Pasniedzēji nodarbībās strādā pēc Skrivanek izstrādātās mācību metodes EFFECTO efektīvākai svešvalodas apguvei, kas koncentrējas uz valodas aktīvo prasmju attīstīšanu un praktisku pielietojumu jau pirmajās nodarbībās.

Skrivanek piedāvā angļu, spāņu, franču, itāļu, norvēģu, vācu, zviedru un krievu valodas kursus grupās, savukārt privātstundās iespējams apgūt arī igauņu, lietuviešu, ukraiņu, poļu, arābu valodu un ne tikai. Ja vēlies apskatīt kursu piedāvājumu un uzzināt vairāk par to norisi, apmeklē mūsu valodu skolas mājaslapu vai sazinies ar mums.