Franču valodas kursi

Sākums » VALODU KURSI PRIVĀTPERSONĀM » Franču valodas kursi

Franču valoda ir viena no skaistākajām un izplatītākajām valodām pasaulē, un tā ir dzimtā valoda aptuveni 70 miljoniem cilvēku. Tā ir kultūras, tostarp mākslas, dejas, modes un arī kulinārijas lingua franca. Franču valodas zināšanas noteikti noderēs, ja tuvāko atvaļinājumu vēlies pavadīt tūristu iecienītajā ceļojumu galamērķī – Francijā.

Franču valoda ir valsts valoda Francijā, kā arī tajā runā lielas kopienas Beļģijā, Kanādā, Luksemburgā, Monako, Šveicē un Āfrikas valstīs, kas savulaik bija Francijas kolonijas, piemēram, Alžīrijā, Gabonā, Kotdivuārā, Mauritānijā, Senegālā un citviet.

Franču valodas pirmsākumi meklējami īsi pirms mūsu ēras 1. gadsimta. Tā attīstījās no latīņu sarunvalodas, ko galli pārņēma no romiešu karavīriem pēc viņu uzvaras pār Ziemeļgalliju. Franču valodas attīstību ietekmēja vietējās ķeltu valodas, kurās runāja gallu ciltis, un ģermāņu valodas, kurā runāja franki, kas ieceļoja mūsdienu Francijas teritorijā pēc Romas impērijas sabrukuma.

Franču valodā ir vairāki dialekti, ko iedala piecās lielākās dialektu grupās: centrālajā, ziemeļu, austrumu, rietumu un dienvidrietumu. Izplatītākie ir Burgundijas, Ildefransas, Lotringas, Normandijas, Pikardijas, Puatū, Šveices un valoņu (Beļģijā) dialekti.

Mūsdienu franču literārās valodas pamatā ir lldefransas apgabala centrālais franču dialekts, ko 16. gadsimtā noteica Francijas karalis Fransuā I Valuā (1515–1547).

Populārākie valodu kursi

 • -50% Skrivanek angļu valodas kursi B2 zināšanu līmenim darbadienu vidū

  ANGĻU VALODA B2 (PA DIENU)

  360  180 
  Pieteikties
 • Individuālie franču valodas kursi, Skrivanek Baltic

  INDIVIDUĀLIE FRANČU VALODAS KURSI

  45 
  Pieteikties
 • -15% Skrivanek itāļu valodas kursi iesācējiem

  ITĀĻU VALODA A1 (VAKARĀ)

  380  323 
  Pieteikties
 • -15% Skrivanek spāņu valodas kursi bez priekšzināšanām

  SPĀŅU VALODA A1 (VAKARĀ)

  380  323 
  Pieteikties

Kādēļ apgūt franču valodu?

 • Franču valoda ir dzimtā valoda aptuveni 70 miljoniem cilvēku.
 • Franču valoda kā svešvaloda ir otrā biežāk apgūtā valoda pasaulē.
 • Franču valoda ir oficiālā valoda visās ANO iestādēs un vairākumā nozīmīgu starptautisku organizāciju.
 • Franču valodas zināšanas noderēs ikvienam Eiropas viduslaiku un jaunāko laiku vēstures, jo īpaši imperatora Napoleona Bonaparta iekarojumu, pētniekam.
 • Ja esi literatūras cienītājs, franču valodas zināšanas ļaus lasīt oriģinālvalodā tādu slavenu klasiķu darbus kā Albērs Kamī (Albert Camus), Antuāns de Sent-Ekziperī (Antoine de Saint-Exupéry), Šarls Pero (Charles Perrault), Viktors Igo (Victor-Marie Hugo), Žans Pols Sartrs (Jean-Paul Sartre), Žans Žaks Ruso (Jean Jacques Rousseau) u c.
 • Ja interesējies par mākslu, franču valodas zināšanas palīdzēs iepazīt Anrī Matisa (Henri Matisse), Kloda Monē (Oscar-Claude Monet), Nikolā Pusēna (Nicolas Poussin), Ogista Renuāra (Pierre-Auguste Renoir), Pola Gogēna (Paul Gauguin), Pola Sezāna (Paul Cézanne) un daudzu citu franču izcelsmes mākslinieku biogrāfijas un daiļradi.
 • Francija ir tādu pasaules slavenu franču komponistu dzimtene kā Eriks Satī (Erik Satie), Kamils Sen-Sanss (Kamille Saint-Saëns), Klods Debisī (Claude Debussy).
 • Francija un Kanāda ir pasaules ekonomiski attīstītāko valstu „Lielā astotnieka” jeb G8 dalībvalstis, tādēļ, ja meklē sadarbības partnerus kādā no tām, franču valodas zināšanas ir ļoti svarīgas, jo vietējie uzņēmēji izvēlas runāt dzimtajā valodā.
 • Francija ir pasaules līdere luksusa preču un delikatešu ražošanā.
 • Francija ir ceturtā lielākā automobiļu ražotājvalsts pasaulē (Renault, Peugeot, Citroën) un trešā pasaulē pēc eksportēto automobiļu skaita.
 • Francija ir dzimtene slavenākajiem un ietekmīgākajiem modes dizaineriem – Koko Šanelei (Coco Chanel), Kristiānam Dioram (Christian Dior), Pjēram Kardēnam (Pierre Cardin) un daudziem citiem.
 • Francija ir viens no tūristu iecienītākajiem ceļojumu galamērķiem. Tā ir slavena ar Parīzes simbolu – Eifeļa torni (la Tour Eiffel), Eiropā lielāko izklaides kompleksu – Parīzes Disnejlendu, Luvras muzeju, kas ir viens no lielākajiem muzejiem pasaulē un kura krājumos ir aptuveni 35 000 mākslas darbu, ievērojamo agrīnās gotiskās arhitektūras paraugu – Parīzes Dievmātes katedrāli (Notre-Dame de Paris), Triumfa arku (Arc de Triomphe), Elizejas laukiem (les Champs-Élysées) un daudziem citiem pasaules nozīmes kultūras pieminekļiem.
 • Franču valodas zināšanas palīdzēs labāk izprast Francijas kultūru un sadzīvi.
 • Francijas virtuve ir atzīta par vienu no smalkākajām virtuvēm pasaulē. Tā ir slavena ar cūkgaļas pastēti charcuterie, sīpolu zupu (soupe à l’oignon), zivju zupu bouillabaisse, fondī (fondu), bagetēm (baguette), kruasāniem (croissant), desertu crème brûlée, kā arī sieriem – kamambēru (camembert), brī (brie), Rokforas sieru – un, protams, vīniem.
 • Franču valodas zināšanas noderēs, ja esi sporta cienītājs, jo daudzas pasaules mēroga sacensības un sporta aktivitātes notiek tieši Francijā, piemēram, velosacensības Le Tour de France, tenisa turnīrs French Open un Le Mans autosacīkstes.
 • Franču valodu mēdz dēvēt par „mīlestības valodu”. Pat neprotot franču valodu, baudām tās melodiskumu.
 • Apgūstot franču valodu, Tev būs vieglāk apgūt arī citas valodas, jo īpaši romāņu valodu grupas valodas – itāļu, portugāļu, rumāņu un spāņu, kā arī angļu valodu, jo puse mūsdienu angļu valodas vārdu ir atvasināti tieši no franču valodas.
 • Ir pierādīts, ka cilvēki ar svešvalodu zināšanām vidēji pelna vairāk nekā cilvēki bez svešvalodu zināšanām.
 • Apguvis franču valodu, varēsi palīdzēt to mācīties draugiem un ģimenei.

Franču valodas zināšanu līmenis

Nereti studenti pirms mācību uzsākšanas mums uzdod jautājumus: „Kā es varu zināt, vai man jāapgūst franču valoda grupā bez priekšzināšanām, vai jāpievienojas tiem, kuriem tās jau ir? Kā man noskaidrot valodas zināšanu līmeni?”

Valodu kursi Mācību centrā Skrivanek tiek rīkoti, grupās apvienojot studentus ar līdzīgu svešvalodas zināšanu līmeni. To nosaka, izmantojot Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei, kas svešvalodu zināšanas sadala sešos līmeņos.

Vēlies uzdot jautājumu? Raksti mums!

Lejupielādē bezmaksas franču valodas sarunvārdnīcu!