Franču valodas kursi

Home / VALODU KURSI PRIVĀTPERSONĀM / Franču valodas kursi

Franču valoda ir viena no skaistākajām un izplatītākajām valodām pasaulē, un tā ir dzimtā valoda aptuveni 70 miljoniem cilvēku. Tā ir kultūras, tostarp mākslas, dejas, modes un arī kulinārijas lingua franca. Franču valodas zināšanas noteikti noderēs, ja tuvāko atvaļinājumu vēlies pavadīt tūristu iecienītajā ceļojumu galamērķī – Francijā.

Franču valoda ir valsts valoda Francijā, kā arī tajā runā lielas kopienas Beļģijā, Kanādā, Luksemburgā, Monako, Šveicē un Āfrikas valstīs, kas savulaik bija Francijas kolonijas, piemēram, Alžīrijā, Gabonā, Kotdivuārā, Mauritānijā, Senegālā un citviet.

Franču valodas pirmsākumi meklējami īsi pirms mūsu ēras 1. gadsimta. Tā attīstījās no latīņu sarunvalodas, ko galli pārņēma no romiešu karavīriem pēc viņu uzvaras pār Ziemeļgalliju. Franču valodas attīstību ietekmēja vietējās ķeltu valodas, kurās runāja gallu ciltis, un ģermāņu valodas, kurā runāja franki, kas ieceļoja mūsdienu Francijas teritorijā pēc Romas impērijas sabrukuma.

Franču valodā ir vairāki dialekti, ko iedala piecās lielākās dialektu grupās: centrālajā, ziemeļu, austrumu, rietumu un dienvidrietumu. Izplatītākie ir Burgundijas, Ildefransas, Lotringas, Normandijas, Pikardijas, Puatū, Šveices un valoņu (Beļģijā) dialekti.

Mūsdienu franču literārās valodas pamatā ir lldefransas apgabala centrālais franču dialekts, ko 16. gadsimtā noteica Francijas karalis Fransuā I Valuā (1515–1547).

Populārākie valodu kursi:

 • Angļu valodas kursi Skype vidē

  INDIVIDUĀLIE ANGĻU VALODAS KURSI ATTĀLINĀTI TIEŠSAISTĒ (90 min.)

  45 
  Pieteikties
 • Individuālie franču valodas kursi, Skrivanek Baltic

  INDIVIDUĀLIE FRANČU VALODAS KURSI (90 min.)

  70 
  Pieteikties
 • Franču valodas kursi Skype vidē

  INDIVIDUĀLIE FRANČU VALODAS KURSI ATTĀLINĀTI TIEŠSAISTĒ (90 min.)

  63 
  Pieteikties
 • Zviedru valodas kursi Skype vidē

  INDIVIDUĀLIE ZVIEDRU VALODAS KURSI ATTĀLINĀTI TIEŠSAISTĒ (90 min.)

  73 
  Pieteikties

Kādēļ apgūt franču valodu?

 • Franču valoda ir dzimtā valoda aptuveni 70 miljoniem cilvēku.
 • Franču valoda kā svešvaloda ir otrā biežāk apgūtā valoda pasaulē.
 • Franču valoda ir oficiālā valoda visās ANO iestādēs un vairākumā nozīmīgu starptautisku organizāciju.
 • Franču valodas zināšanas noderēs ikvienam Eiropas viduslaiku un jaunāko laiku vēstures, jo īpaši imperatora Napoleona Bonaparta iekarojumu, pētniekam.
 • Ja esi literatūras cienītājs, franču valodas zināšanas ļaus lasīt oriģinālvalodā tādu slavenu klasiķu darbus kā Albērs Kamī (Albert Camus), Antuāns de Sent-Ekziperī (Antoine de Saint-Exupéry), Šarls Pero (Charles Perrault), Viktors Igo (Victor-Marie Hugo), Žans Pols Sartrs (Jean-Paul Sartre), Žans Žaks Ruso (Jean Jacques Rousseau) u c.
 • Ja interesējies par mākslu, franču valodas zināšanas palīdzēs iepazīt Anrī Matisa (Henri Matisse), Kloda Monē (Oscar-Claude Monet), Nikolā Pusēna (Nicolas Poussin), Ogista Renuāra (Pierre-Auguste Renoir), Pola Gogēna (Paul Gauguin), Pola Sezāna (Paul Cézanne) un daudzu citu franču izcelsmes mākslinieku biogrāfijas un daiļradi.
 • Francija ir tādu pasaules slavenu franču komponistu dzimtene kā Eriks Satī (Erik Satie), Kamils Sen-Sanss (Kamille Saint-Saëns), Klods Debisī (Claude Debussy).
 • Francija un Kanāda ir pasaules ekonomiski attīstītāko valstu „Lielā astotnieka” jeb G8 dalībvalstis, tādēļ, ja meklē sadarbības partnerus kādā no tām, franču valodas zināšanas ir ļoti svarīgas, jo vietējie uzņēmēji izvēlas runāt dzimtajā valodā.
 • Francija ir pasaules līdere luksusa preču un delikatešu ražošanā.
 • Francija ir ceturtā lielākā automobiļu ražotājvalsts pasaulē (Renault, Peugeot, Citroën) un trešā pasaulē pēc eksportēto automobiļu skaita.
 • Francija ir dzimtene slavenākajiem un ietekmīgākajiem modes dizaineriem – Koko Šanelei (Coco Chanel), Kristiānam Dioram (Christian Dior), Pjēram Kardēnam (Pierre Cardin) un daudziem citiem.
 • Francija ir viens no tūristu iecienītākajiem ceļojumu galamērķiem. Tā ir slavena ar Parīzes simbolu – Eifeļa torni (la Tour Eiffel), Eiropā lielāko izklaides kompleksu – Parīzes Disnejlendu, Luvras muzeju, kas ir viens no lielākajiem muzejiem pasaulē un kura krājumos ir aptuveni 35 000 mākslas darbu, ievērojamo agrīnās gotiskās arhitektūras paraugu – Parīzes Dievmātes katedrāli (Notre-Dame de Paris), Triumfa arku (Arc de Triomphe), Elizejas laukiem (les Champs-Élysées) un daudziem citiem pasaules nozīmes kultūras pieminekļiem.
 • Franču valodas zināšanas palīdzēs labāk izprast Francijas kultūru un sadzīvi.
 • Francijas virtuve ir atzīta par vienu no smalkākajām virtuvēm pasaulē. Tā ir slavena ar cūkgaļas pastēti charcuterie, sīpolu zupu (soupe à l’oignon), zivju zupu bouillabaisse, fondī (fondu), bagetēm (baguette), kruasāniem (croissant), desertu crème brûlée, kā arī sieriem – kamambēru (camembert), brī (brie), Rokforas sieru – un, protams, vīniem.
 • Franču valodas zināšanas noderēs, ja esi sporta cienītājs, jo daudzas pasaules mēroga sacensības un sporta aktivitātes notiek tieši Francijā, piemēram, velosacensības Le Tour de France, tenisa turnīrs French Open un Le Mans autosacīkstes.
 • Franču valodu mēdz dēvēt par „mīlestības valodu”. Pat neprotot franču valodu, baudām tās melodiskumu.
 • Apgūstot franču valodu, Tev būs vieglāk apgūt arī citas valodas, jo īpaši romāņu valodu grupas valodas – itāļu, portugāļu, rumāņu un spāņu, kā arī angļu valodu, jo puse mūsdienu angļu valodas vārdu ir atvasināti tieši no franču valodas.
 • Ir pierādīts, ka cilvēki ar svešvalodu zināšanām vidēji pelna vairāk nekā cilvēki bez svešvalodu zināšanām.
 • Apguvis franču valodu, varēsi palīdzēt to mācīties draugiem un ģimenei.

Franču valodas kursi – jauna dimensija kultūras pasaulei

Bieži vien mēdz teikt, ka reti kurai nācijai ir tik liela un spēcīga lingvistiskā pašapziņa kā francūžiem, – ne viens vien ceļotājs, nonācis Francijā, saprot, ka bez franču valodas zināšanām nekur tālu netikt. Taču iespējamie ceļojumi nebūt nav vienīgais iemesls, kāpēc franču valodas kursi varētu izrādīties ļoti noderīgi. Tā ir arī kultūras valoda – franču valodā ir sarakstīti dižākie romāni un sacerēta iespaidīgākā mīlas dzeja, turklāt liela daļa recepšu ir radušās tieši franciski runājošo pavāru virtuvēs! Lai franču valoda ne tikai skanētu kā krāšņa melodija, bet būtu arī lielisks saziņas palīgs, talkā nāks franču valodas kursi. Mācību centrs Skrivanek piedāvā visdažādākās iespējas, kā apgūt franču valodu, – sev piemērotāko atradīs ikviens.

Kā iemācīties franču valodu

Mācību centra Skrivanek franču valodas kursi Rīgā, kuri norisinās darbadienu vakaros, būs izcili piemēroti visiem, kuri vēlas apgūt svešvalodas draudzīgā kompānijā, – tā, sadaloties grupās vai pa pāriem, varēsi izmēģināt jaunās valodas vēl nepazīstamo fonētiku, apgūt dažādus izteicienus, kā arī vispārīgi uzlabot franču valodas zināšanas. Taču, ja vēlies apgūt valodu ātrāk un efektīvāk, tā, lai pasniedzēja uzmanība būtu pievērsta tikai tev, piemērotas būs franču valodas privātstundas jeb individuālie franču valodas kursi. Īpaši steidzīgajiem un aizņemtajiem piedāvājam apgūt franču valodu, izmantojot interneta piedāvātās priekšrocības. Franču valodas kursi var norisināties Skype vidē, par nodarbību vienojoties pasniedzējam un studentam, turklāt piedāvājam arī e-mācības, kas sniedz pieeju interaktīviem mācību materiāliem tiešsaistē.

Unikāla mācību metode

Ātru un efektīvu franču valodas apgūšanu nodrošinās Skrivanek izstrādātā unikālā EFFECTO mācību metode – tā ir patentēta valodu mācību metode, kas ir izstrādāta Skrivanek Holding SE grupas valodu skolām visā pasaulē. Mācību centrs Skrivanek ir vienīgā skola Latvijā, kur šī metode tiek izmantota. Galvenā EFFECTO panākumu atslēga – valodas izmantošana praktiskās situācijās. Mācību procesā tiek attīstītas tādas valodas aktīvās prasmes kā runāšana un rakstīšana – šim mērķim tiek izmantotas spēles, uzdevumi, darbs pāros un grupās, kā arī citas izklaidējošas un aizraujošas aktivitātes.

Franču valoda iesācējiem

Ja vēlies iemācīties franču valodu no nulles, vispirms apsveicam – tev pavērsies jauna un brīnišķīga pasaule! Franču valodu mēdz uzskatīt par sarežģītu, tāpēc noteikti ieteicams šīs valodas apguvi sākt profesionāla pasniedzēja uzraudzībā un tieši tam piemēroti būs franču valodas kursi iesācējiem grupā (A1 līmenis) vai individuālie franču valodas kursi. Runāt, klausīties, lasīt un rakstīt – šo četru prasmju apgūšana ir nepieciešama, ja vēlies sevi dēvēt par kādas valodas pratēju. Tāpēc arī franču valodas kursi iesācējiem balstās uz šiem četriem vaļiem. “Une nouvelle langue est une nouvelle vie” – jauna valoda ir jauna dzīve, saka francūži. Lai franču valodas kursi mācību centrā Skrivanek paver jaunas iespējas!

Vēlies uzdot jautājumu? Raksti mums!

Lejupielādē bezmaksas franču valodas sarunvārdnīcu!