Skrivanek blogs - Ko ņemt vērā izvēloties valodu skolu?

Kā izvēlēties īsto valodu skolu?

Apņēmīgākie studenti, kuri ir pārliecināti par sava rakstura stingrību, izvēlas mācīties svešvalodu saviem spēkiem, savukārt tie, kam patīk uzraudzība, tiešs kontakts ar pasniedzēju un grupas biedru atbalsts, izvēlas svešvalodu kursus klātienē. Valodu skola ir piemērotākā vieta padziļinātai svešvalodas apguvei speciālista vadībā, lai negadītos kā slavenajam dzejniekam Puškinam, kurš pašmācības ceļā vien no rakstītiem avotiem apguva angļu valodu – rakstītā veidā viņš spēja sazināties ar citiem, taču runāšana sagādāja grūtības (maigi izsakoties; patiesībā viņa teikto angļu valodā neviens nespēja saprast).

Kādas valodas var apgūt valodu skolās?

Valodu piedāvājumu nosaka galvenokārt pieprasījums un reģions, kurā atrodas valodu skola.

Ir divi virzieni, kas nosaka, kādas valodas būs apgūstamas – populāro valodu virziens – tiek piedāvāta lielāko Eiropas valodu apguve, kas visas ir savā starpā radniecīgas indoeiropiešu saimes valodas (līdz ar to arī katra nākamā valoda ir vienkāršāk apgūstama), kā arī atsevišķos gadījumos iespējams apgūt somu un igauņu valodu. Šo komplektu piedāvā arī Mācību centrs Skrivanek.

Otrs virziens – eiropiešiem eksotiskāku valodu apguve – Tuvo Austrumu (turku, arābu u. c.) vai Āzijas valstu valodas (japāņu, ķīniešu, korejiešu u. c.). Šādos gadījumos fokuss parasti ir uz konkrētu reģionu un attiecīgi tiek piedāvātas vairākas viena reģiona valodas.

Kādas valodas var apgūt valodu skolās?

Motivācija vienmēr ir individuāla – vienam tās ir plašākas karjeras iespējas, citam – pasaules izziņas kāre, bet vēl kāds vēlas apgūt svešvalodu, lai iepazītu, piemēram, nupat apprecētās personas kultūru un ģimeni. Ikkatra apgūtā svešvaloda paplašina redzesloku, tādēļ ir vērts ielūkoties valodu skolu piedāvājumā un izvēlēties sev piemērotāko.

Kā izvēlēties labāko valodu skolu?

Visas valodas apguves iespējas ir rūpīgi jāizvērtē saskaņā ar kontrolsarakstu, kas izveidots ņemot vērā Tavas vēlmes un iespējas.

Jautājumi, ko uzdot pirms skolas izvēles

 • Vai pasniedzēji ir profesionāļi?
 • Vai pasniedzēji māca savu dzimto valodu?
 • Kāda ir piedāvāto nodarbību forma? Formālas nodarbības klasēs? Nometnes? Sarunas pie dzēriena glāzes, iepazīstot arī kultūru?
 • Cik bieži un kādā intensitātē notiek nodarbības? Vai šī intensitāte labi iekļausies jau esošajās ikdienas gaitās? Vai nekas netraucēs apmeklēt nodarbības?
 • Vai maksa par nodarbībām ir atbilstoša un kas tajā iekļauts?
 • Vai skolai ir licence? Vai dokumentam, kas tiks iegūts pēc kursu pabeigšanas, būs juridisks spēks?
 • Cik lielas grupas tiek veidotas?
 • Kāds sagatavotības līmenis ir nepieciešams?
 • Kāda ir valodu skolas atrašanās vieta?
Skrivanek blogs - kā izvēlēties īsto valodu skolu?

Kā noskaidrot savu svešvalodas zināšanu līmeni?

Eiropas Savienībā tiek lietota vienkārša sistēma, lai raksturotu valodas zināšanu līmeniPamatlīmenis ir A1 – valoda ir apgūta zemākajā iesācēja līmenī. Augstākais līmenis ir C2 – tas ir valodas eksperta līmenis.

Savu svešvalodas līmeni Tu vari noskaidrot:

 • aizpildot noteiktus testus tiešsaistē;
 • izpētot tīmeklī pieejamas pašnovērtējuma tabulas, kur aprakstīts katrs līmenis un prasības;
 • aizpildot Mācību centra Skrivanek bezmaksas angļu vai vācu testu tiešsaistē.

Balstoties uz šo līmeni, izvēlies nepieciešamos kursus svešvalodas prasmju uzlabošanai!

Visi valodu skolā pieejamie kursi ir sadalīti pēc apgūstamā līmeņa, lai topošajiem studentiem būtu skaidrs, kas no viņiem tiek sagaidīts un kāda līmeņa izglītību iegūs. Attiecīgi – ja Tavs līmenis ir A1, vari izvēlēties kursus, kas atbilst A2 vai B1 līmenim. Ja Tavs līmenis ir B1, tad nav vērts izvēlēties kursu A1 vai A2 līmenī – kaut arī var šķist, ka pamatu atkārtošana ir laba doma, šādas nodarbības neradīs izaicinājuma sajūtu un sākotnējais lepnums un pārākums pār grupas biedriem ātri vien pārvērtīsies garlaicībā.

Noskaidro savu svešvalodas zināšanu līmeni un izvēlies kursus, kas atbilst tuvākajam nākamajam līmenim!

Skrivanek blogs, kā atrast savu valodu skolu?

Kur meklēt plašāku informāciju par valodu skolām Latvijā?

Visvienkāršākais veids – ieraksti tīmekļa pārlūkprogrammas meklētājā atslēgvārdu “valodu skola” vai vēlamo apgūstamo svešvalodu un palūko, kas ir pieejams. Valodu skolas ir dinamiskas, piedāvājums mainās un paplašinās katru sezonu, līdz ar to vienmēr ir svarīgi meklēt jaunāko informāciju.

Valodu skola ir vieta, kur pieejamas gan nodarbības klātienē, gan arī plašs e-mācību klāsts. Mēs, Mācību centrs Skrivanek, darbojamies jau kopš 2007. gada un esam viena no lielākajām valodu skolām Latvijā, kas piedāvā apgūt 12 valodas (angļu, dāņu, franču, igauņu, itāļu, krievu, latviešu, lietuviešu, norvēģuspāņuvācuzviedru), kā arī pēc pieprasījuma izveidojam citu valodu apguves grupas.

Apskati piedāvātos kursus un izvēlies, kuru svešvalodu un kādā līmenī apgūt šajā sezonā!