fbpx
Kā efektīvāk apgūt angļu valodu?

10 ieteikumi angļu valodas apgūšanai

1. Izvirziet mērķi

Pirms sākt mērķtiecīgi apgūt valodu, noteikti izdomājiet, kādu valodas zināšanu līmeni vēlaties sasniegt. Angļu valodas apguve noteikti būs noderīga vairāku iemeslu dēļ, piemēram, lasīt jaunākās ziņas populārākajās ārvalstu ziņu vietnēs vai pat iegūt labāku darbu. Mūsdienās angļu valoda ir viena no plašāk izmantotajām valodām darba tirgū visā pasaulē, jūsu valodu zināšanām būs vērtība. Varbūt jums ir radusies iespēja studēt angliski ārvalstīs vai klausīties pasaulslavenu profesoru tiešsaistes lekcijas? Vai arī plānojat vairāk ceļot un sarunvalodas vārdnīca somā aizņem par daudz vietas? Neatkarīgi no tā, kāds ir jūsu mērķis, tad, kad to sev nodefinēsiet, jums pie tā ir neatlaidīgi jāpieturas!

2. Atrodiet savām vajadzībām atbilstošus angļu valodas apguves kursus

Mēs katrs esam ļoti individuāli, ar dažādām izvēlēm un ieradumiem. Tieši tāpat mums ir atšķirīgi veidi, kā iegūt jaunas zināšanas. Dažiem tas padodas viegli un mācības harmoniski iekļaujas ierastajā dzīves ritmā, dažiem būs nepieciešama papildu motivācija un sevis pārkārtošana. Pirms angļu valodas apguves, rūpīgi izpētiet piedāvāto pakalpojumu klāstu, izvērtējiet savus laika resursus, ikdienu. Ir vērtīgi iegūt informāciju par mācīšanās metodēm un atšķirībām. Tiklīdz jūs atradīsiet kursus, kas jūs uzrunā, angļu valodas apguve vairs nešķitīs sarežģīta, bet būs jautra un interesanta.

3. Esiet atbildīgi

Mācīšanās ir process, kuram ir nepieciešams laiks un jūsu centība. Tikai jūs varat kontrolēt to, ko jūs vēlaties apgūt, kad vēlaties un kā vēlaties. Svarīgi ir atcerēties, ka dažu minūšu veltīšana valodas apguvei ikdienā ir daudz noderīgāka, nekā ilgstošas un neregulāras studijas. Noteikti nav jāvelta visa diena, lai atkārtotu mācīto, nostiprinātu zināšanas – tas jūs nogurdinās un var zust interese par valodas apguvi. Pietiks tikai ar īsu laika sprīdi katru dienu – vai tā būs lasīšana, iemīļotās mūzikas klausīšanās vai vienkārši vingrinājumu pildīšana. Mēģiniet savu angļu valodas apguvi padarīt par ceļabiedru ikdienā.

Skrivanek blogs, desmit ieteikumi efektīvākai angļu valodas apguvei

4. Skatieties filmas ar subtitriem

Mums visiem patīk kino. Tādēļ lieliska ideja ir skatīties filmas ar subtitriem. Varbūt tas jums šķitīs nogurdinoši, bet šoreiz pievēršot vairāk uzmanību nevis attēlam, bet skaņai un rakstītajam, jūs noteikti atcerēsieties gan kādu izteicienu, gan vārdus, kas ar laiku nemanāmi paliks jūsu atmiņā. Skatieties savus iemīļotākos seriālus – ar laiku jūs sapratīsiet, kādēļ angļu seriāls par Burkā kundzi ir tik smieklīgs un slavens visā pasaulē.

5. Lasiet, cik daudz iespējams!

Pat, ja jūsu angļu valodas zināšanu līmenis ir neliels, sāciet lasīt – vai tās būtu bērnu grāmatas, vai BBC ziņas. Noteikti nesāciet ar Šekspīra sonetiem, lasāmais būs pārāk sarežģīts un zaudēsiet drosmi mācīties! Bērnu grāmatas, komiksi – jā, tas var šķist mulsinoši, taču attēli un vienkārši teikumi palīdzēs jums saprast rakstīto, uzzināt jaunus vārdus, kurus vēl nebūsiet apguvuši. Un tā būs jūsu pirmā pieredze saskarsmē ar ikdienas angļu valodu.

6. Klausieties!

Ir ļoti svarīgi uzlabot un attīstīt ne tikai runāšanas, bet arī klausīšanās prasmes. Pat, ja jums nepatīk mūzika, klausoties dziesmas vai skatoties mūzikas videoklipus angļu valodā, jūs atpazīsiet iepriekš apgūtos vārdus, dzirdēsiet jaunus un tā atkal būs lieliska prakse. Interneta vidē ir iespējams atrast daudz raidījumu par dažādām tēmām tieši angļu valodā. Klausoties tos, jūs iepazīsieties ar izrunas un intonāciju niansēm, kuras ir ļoti svarīgas jebkuras valodas apguvē. Uzreiz noteikti nebūs saprotams viss, bet ar laiku jūs jutīsiet, ka esat sākuši saprast vairāk. Galvenais valodas apguves sākuma posmā ir sākt saprast kontekstu.

10 ieteikumi angļu valodas apgūšanai, Skrivanek

7. Nebaidieties kļūdīties!

Pateikt to ir vieglāk, nekā izdarīt, taču ir jāsaprot, ka jebkurā jaunā izglītošanās procesā visi pieļauj kļūdas, pat tie, kuriem valoda ir dzimtā valoda! Neļaujiet bailēm no nezināšanas jūs apturēt. Noteikti pienāks tā diena, kad spēsiet izsekot pats savām kļūdām, tās izanalizēt un izlabot pat pirms kāds cits to būs pamanījis. Kļūdīšanās ir labākais veids kā mācīties. Mācību procesā centieties lietot angļu valodu savas kļūdas izskaidrošanai, domājiet tajā. Pat ja neziniet, kā to pateikt un izskaidrot, mēģiniet izmantot vienkāršus teikumus, vārdus, izmantojiet savu iztēli un veidojiet stratēģiju.

8. Prakse, prakse, prakse!

Nepalaidiet garām nevienu iespēju praktizēt. Vienīgais veids kā apgūt sarunvalodu, ir vingrināties, tādēļ izmantojiet angļu valodu jebkurā brīdī. Praktizējiet ar kolēģiem, ģimeni, draugiem. Tas būs jautri! Nevar iemācīties braukt ar skrituļslidām, neuzvelkot tās. Tāpat nevar iemācīties angļu valodu bez runāšanas un prakses!

9. Izmantojiet dažādus resursus

Jūs noteikti vēlaties iemācīties īstu angļu valodu, nevis tikai to, ko raksta mācību grāmatās. Mācību materiāli ir paredzēti tikai mācību stundām, tie parasti ir metodiski un tajos nebūs ielu valodas piemēru. Daudz lielāku interesi jums radīs pieejamā informācija internetā, ļoti labs palīgs valodas apguvei ir realitātes šovi, laikraksti, žurnāli, pat vienkārši sludinājumu portāli! Tie dažādos jūsu vārdu krājumu, ļaus iepazīt atšķirīgās angļu valodas izrunas, sarunvalodu un visbeidzot pat sarežģītu terminoloģiju.

10. Centieties vienlaicīgi attīstīt visas valodas prasmes!

Mācību procesā noteikti koncentrējieties uz visām valodas prasmēm – klausīšanos, runāšanu, lasīšanu un rakstīšanu. Tas dos lielāku pārliecību. Ja jūs mācēsiet tikai lasīt vai rakstīt, tas nedos pārliecību runājot vai klausoties. Ar katru maņu mēs uztveram citādāk. Varbūt kādam būs vieglāk sazināties, rakstot, kādam runājot, bet ar laiku visas prasmes jums šķitīs vienkāršas. Esiet draugos ar skaisto valodu, ko gatavojaties apgūt!

Mācību centrs Skrivanek piedāvā valodu mācības gan bērniem, gan pieaugušajiem, tāpat specializētas programmas visdažādāko nozaru uzņēmumu vajadzībām. Piesakies un esi soli tuvāk savam sapnim!