fbpx
Skrivanek blogs, Kā iemācīties angļu valodu efektīvāk un ātrāk

Kā iemācīties angļu valodu ātrāk un efektīvāk?

Tā kā vairāk nekā viena ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju runā angliski, nav tālu jāmeklē ne iemesls apgūt angļu valodu, ne arī resursi un iespējas praktizēt angļu valodu. Pateicoties tehnoloģijām, valodu apguves rīku pieejamībai un bagātīgajam angļu valodas kursu piedāvājumam, nav labāka laika, lai sāktu mācīties vai uzlabotu savu angļu valodu.

Tomēr aptuveni 750 000 angļu valodas vārdu un sākotnēji nebūt ne vienkārši izprotami pareizrakstības un gramatikas likumi, kas var samulsināt pat tos, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda, var mazināt pirmo entuziasmu drīzumā runāt angliski, tāpēc šajā rakstā apkopojām dažādus padomus ātrākai un efektīvākai angļu valodas apguvei.

Dzīvo kopā ar angļu valodu

Nav noslēpums, ka nav labāka veida mācīties jaunu valodu, kā pavadīt laiku vai dzīvot valstī, kur šajā valodā runā. Arī Mācību centrs  Skrivanek tieši tāpēc organizē angļu valodas kursus Maltā, kur lieliski apvienota angļu valodas apguve un atpūta vidē, kur runā angļu valodā.

Bet, ja ceļošana uz šādām valstīm pašlaik nav paredzēta, tu joprojām vari pavadīt laiku kopā ar angļu valodu, ievērojot metodi “katru dienu divos veidos”. Kā tu vari praktizēt angļu valodu katru dienu dažādos veidos? Atrodi TV pārraides, dziesmas, grāmatas, filmas, videoklipus, audiogrāmatas, aplikācijas, receptes, žurnālus – viss, kas ir angļu valodā, derēs – un regulāri maini to, kā ikdienā iepazīsti angļu valodu un papildini savu vārdu krājumu.

Ļoti labs veids, kā mācīties valodu, ir klausīties podkāstus, jo valodas klausīšanās ievērojami stiprina valodas izpratni. Tā kā sākumā var būt grūti uztvert to, ko runā cilvēki, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda, var iestatīt atskaņošanu lēnāk, lasīt epizodes atšifrējumu vai transkripciju, ja tāda pieejama, skaļi atkārtojot teikumus un vārdus. Tas var palīdzēt ātrāk apgūt jaunu vārdu krājumu un gramatiku. Turklāt iegūsi ne tikai angļu valodas zināšanas, bet arī uzzināsi kaut ko jaunu par citām sev interesējošām tēmām!

Atrodi sarunu biedru

Lai varētu ātrāk iemācīties angļu valodu, svarīgi pēc iespējas vairāk runāt angliski. Ja pildi tikai teorētiskus uzdevumus un testus valodu apguves lietotnē, būsi nepatīkami pārsteigts, kad beidzot satiksies aci pret aci ar angļu valodas runātāju. Nekomunicējot tu netrenē prasmi izteikties un formulēt savas domas angļu valodā. Sarunu vai pat studiju biedra atrašana valodas apguvei piešķirs reālu, dzīvu klātienes praksi un ļaus pārbaudīt savas prasmes. Daudzi cilvēki atzīst, ka regulāra runāšana angļu valodā palīdz apgūt valodu organiskāk nekā lasīšana vai rakstīšana. Galu galā – kāda jēga mācīties jaunu valodu, ja ne saziņai?

Izmanto tehnoloģiju iespējas

Kur gan mūsdienās visērtāk atrast sarunu biedru, ar kuru komunicēt angļu valodā, ja ne internetā? Ir tik plašs piedāvājums dažādu aplikāciju un programmu internetā, kas paredzētas, lai palīdzētu lietotājiem iemācīties angļu valodu. Piemēram, Fluenz ir populāra programma, kur pieejami pasniedzēju sagatavoti videoklipi, savukārt Duolingo ērti izmantot viedtālrunī ikdienas praksei, aizpildot brīvo laiku ar kādu angļu valodas mācību uzdevumu. Ja angļu valoda jums jau ir gana labā zināšanu līmenī un vēlaties praktizēt savas rakstīt prasmes, labs rīks ir Grammarly. Aplikācija ne tikai izlabos gramatikas kļūdas, bet arī būs ļoti labs padomdevējs, kā jūsu tekstu pārformulēt, uzrakstīt skaidri un vienkārši, iesakot arī angļu valodai raksturīgās idiomas. Savukārt, lasot grāmatas un interneta portālus angļu valodā, vienmēr noderēs kāda online vārdnīca, kur ērti noskaidrot sev nezināmos vārdus vai frāzes.
Skrivanek blogs, tehnoloģiju iespējas angļu valodas efektīvākai apguvei

Lasi un vēlreiz lasi

Daiļliteratūra, brošūras, avīzes, vietnes, e-pasti, jūsu sociālo mediju plūsma, pārtikas iepakojumi, ēdienkartes: ja tas ir pieejams angļu valodā, tad lasi to angļu valodā. Viss šis daudzveidīgais saturs ir nepieciešams, lai apgūtu jaunus vārdus un frāzes kontekstā, jo īpaši tādā valodā kā angļu valoda, kurā ir tik daudz vārdu, ko apgūt…

Izveido savu angļu valodas vārdnīcu

Mācoties jaunu valodu, sastopam tik daudz jaunu vārdu, bet tici mums, ne viss pirmajā reizē aizķeras prātā uz palikšanu. Noderīgs ir vecais labais skolas uzdevums – veidot savu angļu valodas vārdnīcu. Ikreiz, kad dzirdi vai izlasi jaunu vārdu vai izteicienu, pieraksti to kontekstā – teikumā vai plašāk aprakstot tā nozīmi. Var nēsāt līdzi nelielu piezīmju burtnīcu vai apkopot šos vārdus digitāli.

Izveido angļu valodas mācīšanās rutīnu

Ja vēlies nepārtraukti attīstīt savas angļu valodas zināšanas, vislabāk izveidot rutīnu angļu valodas apguvei – mācību aktivitāšu kopumu, ko veic regulāri. Sākotnējā iedvesma un motivācija apgūt angļu valodu ar laiku pagaist, mācības tiek pamestas un tad atkal pēc mēnešiem vai pusgada atsāktas, bet pa šo laiku aizmirsts jau iepriekš apgūtais. Ir svarīgi turēties pie izveidotā mācību plāna, lai nostiprinātu zināšanas un arvien kaut nedaudz, bet iemācītos ko jaunu. Ja vēlies labi pārzināt angļu valodu, katru dienu kaut kas jādara, lai to uzlabotu. Dažas idejas, lai izveidotu veiksmīgu mācīšanās rutīnu, kas iekļaujas jūsu ikdienā: trenējies runāt angļu valodā no rīta pirms darba (10–30 minūtes), sporta zālē vai braucot ar auto klausies audio saturu angļu valodā, sabiedriskajā transportā vai pusdienu pauzē izlasi kaut ko angļu valodā. Pamazām šādi ieradumi kļūs par normu un neprasīs pat piespiešanos, angļu valodas zināšanas uzlabojot nemanot.

Sāc ar galveno

Un visbeidzot – tavas angļu valodas studijas, visticamāk, noritēs daudz ātrāk, ja pastāvīgi sev atgādināsi mācīšanās motīvus. Vai dodies studiju apmaiņas braucienā? Koncentrējies uz vārdu krājumu, kas saistīts ar studijām. Vai tevi gaida svarīga konference darbā? Iepazīsties ar citu dalībnieku rakstiem un citiem nozares pētījumiem angļu valodā. Vai vēlies aktīvāk ceļot? Tad tūrisma vārdu krājums būs tavs angļu valodas apguves pirmais ceļvedis. Ja tu sāc apgūt angļu valodu, cerot maģiski iemācīties jebko un visu uzreiz, iespējams, ātri apmulsīsi un zaudēsi entuziasmu. Sākumā koncentrējies uz to, kas šobrīd dzīvē ir aktuāls un interesants, pēc tam pamazām papildini veidus un jomas, kur attīstīt savas angļu valodas prasmes.
Skrivanek blogs, Kā apgūt angļu valodu

Apgūsti angļu valodu Skrivanek

Dažādi angļu valodas kursi

Mācību centrs Skrivanek piedāvā angļu valodas kursus pieaugušajiem dažādos formātos – ņemot vērā tavas individuālās vēlmes un intereses, priekšzināšanas, dienas ritmu un atrašanās vietu. Angļu valodu iespējams apgūt, izvēloties grupu vai individuālas nodarbības gan klātienē, gan attālināti jebkurā valodas zināšanu līmenī (A1–C1) – ja esi iesācējs un vēlies apgūt angļu valodu no nulles, gribi atsvaidzināt skolā iegūtās angļu valodas zināšanas vai vēlies uzlabot savas angļu valodas prasmes konkrētam mērķim, piemēram, darbam kādā specifiskā nozarē.

Atrast savu īsto angļu valodas skolotāju – tas ir veiksmīgas valodas apguves pamats, jo spēcīgus un stabilus valodas pamatus vislabāk ielikt pieredzējuša pasniedzēja pavadībā. Mūsu pasniedzēji veido mācības daudzpusīgi, lai studenti efektīvi iegūtu un nostiprinātu gan angļu valodas gramatiku un vārdu krājumu, uzreiz mācoties to lietot praksē, gan komunikācijas prasmes – jau pirmo nodarbību laikā studenti daudz runā. Tāpat nodarbības ietver klausīšanās, rakstīšanas un lasīšanas uzdevumus, un tas viss notiek caur interaktīvu un radošu mācību metodi nepiespiestā gaisotnē. Pilnu Skrivanek angļu valodas kursu piedāvājumu un programmas privātpersonām var atrast mūsu valodu kursu grafikā.

Pievienojies angļu valodas sarunu klubam

Iesakām arī online angļu valodas sarunu klubu. Ārzemju pasniedzēja pavadībā angļu valodas mācīšanās norit interaktīvā un izklaidējošā formātā, sarunājoties par daudz un dažādām tēmām, lai attīstītu runāšanas un klausīšanās prasmes. Pasniedzējs dalībniekus iesaista lomu spēlēs un diskusijās, trenē prezentācijas iemaņas, rīko aptaujas un viktorīnas, tiek spēlētas galda spēles, veidoti monologi un dialogi, tādējādi palīdzot apgūt plašāku vārdu krājumu, idiomas un teikumu struktūras un trenējot aktīvu to izmantošanu gan ikdienišķās, gan formālās situācijās. Iespēja mācīties angļu valodu un iegūt jaunus draugus.

Angļu valodas nometnes bērniem un jauniešiem

Mūsdienu speciālisti uzskata, ka vairāku valodu apgūšana jau agrā vecumā palīdz valodas iemācīties vieglāk un efektīvāk, tāpēc Skrivanek jau vairāk nekā 15 gadus organizē ne tikai valodu kursus, bet arī nometnes bērniem un jauniešiem no 4 gadu vecuma, izmantojot īpaši izveidotas apmācību stratēģijas, kas palīdz valodu mācīties intensīvi, bet nepazaudējot prieku un rotaļīgumu.

Mūsdienu bērni un jaunieši gan angļu valodu apgūst jau sākumskolā, kā arī paši pavada daudz laika, patērējot saturu, izklaides un kultūras iespējas angļu valodā – skatoties filmas, lasot grāmatas, komiksus, sekojot līdzi sev interesējošai mūzikai, sērfojot Youtube un sociālajos tīklos –, tomēr kāda no Skrivanek nometnēm lieliski attīstīs valodas aktīvās un praktiskās prasmes.

Mūsu īpašā mācību metode

Mēs strādājam ar unikālu metodi labākai svešvalodas apguvei – EFFECTO –, kas tiek izmantota Skrivanek Holding SE grupas valodu skolās visā pasaulē un palīdzēs arī tev apgūt angļu valodu ātri un efektīvi. Metodes pamatā ir aktīvo valodas prasmju – runāšanas un rakstīšanas, klausīšanās un lasīšanas – attīstīšana caur interaktīviem, radošiem uzdevumiem, trenējot spēju valodu izmantot spontāni un dažādās reālajai dzīvei pietuvinātās situācijās.

Lai mācīties angļu valodu būtu interesanti, kursu programma un temati tiks izstrādāti, ņemot vērā konkrētās dalībnieku grupas intereses un vajadzības. Pasniedzējs vienojas ar grupas biedriem vai ar tevi individuāli, ja izvēlies angļu valodas privātstundas, kā veidot kursu saturu, lai mācīties būtu aizraujoši un iedvesmojoši.

Uzzini savu priekšzināšanu līmeni bez maksas

Ja angļu valodu esi apguvis iepriekš skolā vai pašmācību ceļā un esi nolēmis savas angļu valodas prasmes uzlabot kursos, aicinām pirms tam izpildīt mūsu mājaslapā pieejamo bezmaksas angļu valodas testu. Tas aizņems vien 45 minūtes, un drīz pēc tam e-pastā saņemsi savus rezultātus.

Savukārt tos, kuri angļu valodu nolēmuši mācīties bez priekšzināšanām, aicinām uzreiz mums nosūtīt pieteikumu iesācēju (A1 līmeņa) kursiem.