fbpx

Kāpēc mācīties angļu valodu online / tiešsaistē?

Ir daudz veidu, kā iemācīties angļu valodu, bet mūsdienu steidzīgajā dienas ritmā viens no labākajiem un ērtākajiem veidiem ir angļu valodas nodarbības tiešsaistē. Šajā rakstā apskatīsim galvenās priekšrocības, ko sniedz angļu valodas apguve online / tiešsaistē.

Iespēja mācīties angļu valodu sev ērtā vietā

Mēs parasti nepieredzam, ka studenti uz nodarbībām ierodas pidžamā vai ērtākajā mājas tērpā, bet tas ir iespējams, ja apmeklē nodarbības tiešsaistē. Arī atmetot jokus, viena no lielākajām angļu valodas apguves tiešsaistē priekšrocībām ir tā, ka var to darīt, atrodoties mājās vai citā sev ērtā vidē jebkurā vietā pasaulē. Turklāt tas ir lielisks veids, kā ietaupīt laiku, jo, mācoties online / tiešsaistē, nebūs jāpavada laiks ceļā vai sastrēgumos, dodoties uz nodarbību vietu.

Elastīgs mācību grafiks

Vēl viens būtisks online / tiešsaistes nodarbību ieguvums ir iespēja mācīties sev ērtā laikā. Ne vienmēr kursu piedāvātais grafiks sakrīt ar mūsu iespējām, bet, mācoties tiešsaistes programmā, tev 24/7 ir pieeja mācību resursiem un arī ar pasniedzēju var vieglāk vienoties par netipiskāku nodarbību laiku. Atkarībā no tavas noslogotības darbā vai ģimenes dzīvē vari izvēlēties, kad mācīties. Elastīgais nodarbību grafiks ļaus arī vieglāk plānot brīvo laiku un neradīs papildu stresu, ja sanācis aizkavēties darbā vai jāizlaiž nodarbības, jo ieplānots atvaļinājums vai komandējums.

Mācies savā tempā

Tāpat kā mūsu intereses, arī mūsu mācīšanās stils ir dažāds. Katrs strādā un mācās savā tempā. Daži cilvēki uztver jaunu informāciju uzreiz, citiem ir jāatkārto vairāk, lai nostiprinātu jaunas zināšanas. Neviens no gadījumiem nav slikts vai nepareizs, taču, ja mācies nepareizā vidē un ritmā, velti tērēsi savu laiku un naudu. Dažkārt grupu nodarbības bremzē ātrākus studentus un raisa stresu tiem, kuri jaunu informāciju apgūst lēnāk, bet, mācoties online / tiešsaistē individuālās nodarbībās ar pasniedzēju vai apgūstot kādus iepriekš izveidotus kursus, tu pats nosaki tempu. Nav jākonkurē ar nevienu citu vai jāgaida uz grupas biedriem. Tā vietā vari izlaist vai atkārtot materiālu tik reižu, cik nepieciešams, lai justos pārliecināts par saviem rezultātiem.

Vienlaikus var izmantot vairākus resursus

Apmeklēt angļu valodas kursus tiešsaistē nozīmē pavadīt laiku pie datora, un ir daudz veidu, kā to izmantot, piemēram, ja pasniedzējs piemin vārdu, vietu vai izteicienu, kuru neesi dzirdējis, vari to uzreiz pārbaudīt online / tiešsaistē vārdnīcā vai Google meklētāja. Tāpat paralēli var atvērt vairākas cilnes un skatīt ar tēmu saistītus attēlus un videoklipus, kas veidos asociatīvas saites un palīdzēs jaunos vārdus labāk atcerēties. Vairāku resursu izmantošana ir lielisks veids, kā papildināt angļu valodas zināšanas un veicināt mācību efektivitāti.

Nereti tiešsaistes kursu un lietotņu veidotāji arī paši piedāvā daudzveidīgākus mācību materiālus, kā video, audio ieraksti, dažādi interaktīvi testi un uzdevumi. Tas noteikti padara mācīšanos interesantāku.

Angļu valodas kursi online - kādas priekšrocības?

Mazāk stresa, vairāk pārliecības

Daudzi no mums kļūst nervozi, kad kopā ar citiem cilvēkiem jārunā svešā valodā. Varam justies neērti par savu izrunu vai ierobežoto vārdu krājumu, vairāk baidāmies kļūdīties. Tas ir normāli. Tiešsaistē tu vari nebaidīties izskatīties muļķīgi un strādāt tikai kopā ar pasniedzēju individuāli, neuzgrūžot sev papildu uztraukumu par citiem cilvēkiem sev apkārt.

Mazākas izmaksas

Dažādi tiešsaistes kursi un mācību aplikācijas parasti arī izmaksā mazāk, jo organizatoriem atceļ izdevumus, kas saistīti ar aprīkojumu un telpu īri. Viss, kas tev un pasniedzējam ir nepieciešams, ir dators un interneta savienojums, lai piekļūtu mācību materiāliem vai piedalītos videozvanos.

Online / tiešsaistes kopiena, ar ko apgūt valodu

Līdz ar pandēmiju esam jau pielāgojušies attālinātai komunikācijai un mūs vairs nemulsina piedalīšanās sapulcēs, esot telpā vienam. Arī angļu valodas kursi online / tiešsaistē joprojām ir iespēja satikt jaunus cilvēkus. Kopā ar grupas biedriem varat runāt angliski ne tikai nodarbībās, bet, ja vēlaties, arī ārpus tām, izveidojot tiešsaistes draugu klubiņu. Tādējādi varēsi labi pavadīt laiku un uzlabot savu angļu valodas zināšanu līmeni vienlaikus. Satiekoties cilvēkiem ar kopīgām interesēm un mērķiem, bieži dzimst jaunas draudzības.

Individuālie angļu valodas kursi

Online / tiešsaistes angļu valodas kursi ir arī iespēja papildināt savas angļu valodas zināšanas individuāli kopā ar pasniedzēju. Mācoties angļu valodu individuāli tiešsaistē, pasniedzējs gādās, lai tu apgūtu nodarbības vielu, turklāt nodrošinās, lai saturs atbilst tieši tavam angļu valodas zināšanu līmenim.

Varbūt vēlies uzlabot savu angļu valodas gramatiku, gatavojoties eksāmenam, vai priekšā svarīga darba intervija starptautiskā uzņēmumā. Individuālās nodarbības dod iespēju pielāgoties aktuālajām vajadzībām. Piemēram, darbā negaidīti dots uzdevumus novadīt prezentāciju angļu valodā, par ko esi satraucies, – pasniedzējs noteikti labprāt to noklausīsies un sniegs ieteikumus vai palabos kļūdas.

Apgūstot angļu valodu tiešsaistē kopā ar skolotāju, iespējas ir bezgalīgas. Individuāli kursi tiek izstrādāti, lai studenti ātri un efektīvi apgūtu konkrētas angļu valodas prasmes. Tātad tu vari nodrošināt, ka kursos iegūsti to, kas patiešām nepieciešams.

Iespēja mācīties kopā ar cilvēkiem no visas pasaules

Interneta iespējas ir bezgalīgas! Vēl viens iemesls, kāpēc apskatīt iespējas apgūt angļu valodu tiešsaistē, ir dažādi online / tiešsaistes sarunu klubi vai nodarbības ar priekšzināšanām, kur piedalās cilvēki no dažādām valstīm. Turklāt nereti šī ir iespēja attīstīt angļu valodu ar pasniedzēju, kuram angļu valoda ir dzimtā valoda. Tas lieliski palīdzēs darbā ar izrunu.

Pašdisciplīnas treniņš

Vai esi pamanījis, ka nedēļas uzdevumu saraksts tiek pārcelts uz nākamo un nākamo nedēļu? Vai bieži gadās atmest iecerētos mērķus, tā arī nesasniegtus? Gadās, ka kavē termiņus darbā? Tiešsaistes kursi var lieliski palīdzēt disciplinēt sevi un iemācāties pašam uzņemties atbildību par sasniegtajiem rezultātiem.

Mācību rutīna ir veiksmes atslēga

Lai ar iepriekšējo punktu veiktos vieglāk, svarīgi izveidot labu mācību rutīnu, kas palīdz tuvoties izvirzītajam mērķim. Turēties pie izveidotā mācību plāna ir svarīgi, lai nostiprinātu zināšanas un katru dienu kaut nedaudz, bet tomēr iemācītos ko jaunu.

Padomā, kā angļu valodas uzdevumus iekļaut savā ikdienā organiski, piemēram, klausoties raidierakstus vai audio grāmatas, esot ceļā uz darbu, lasot tekstus vai pildot gramatikas testus pusdienu pauzē. Pamazām šādi ieradumi kļūs par normu.

Tāpat plāno savas angļu valodas mācības pa nedēļām, izdomājot, cik daudz vēlies apgūt un cik daudz laika tam varēsi veltīt. Ņem vērā savu noslogotību arī citās dzīves jomās un izvirzi mērķus reālistiski, lai nenāktos pārāk bieži vilties, kad neizdodas tikt galā ar pārlieku lieliem uzdevumiem. Turklāt sadalot lielo mērķi mazākos, biežāk gūsi uzvaras garšu un jutīsi gandarījumu par paveikto.

Vide, kas palīdz mācīties

Lai angļu valodas prasmes apgūt mājās būtu vieglāk, mēs iesakām izveidot mācību stūrīti, kas iedvesmo un ļauj koncentrēties. Droši vien kāds, kurš jau visu dienu pavadījis birojā, labprātāk mācīsies, ērti iekārtojies dīvānā, un to var droši darīt, ja tas netraucē būt mundram un pieslēgties nodarbību saturam, tomēr parasti eksperti iesaka arī mācību vidi veidot līdzīgu darbavietai.

Produktīvas mācību vides atslēga ir noteiktas zonas izveidošana, kur nekas nenovērš uzmanību. Lai arī online / tiešsaistes nodarbībās pavadām laiku pie datora, svarīgi, ka atvērtas tikai lapas, kas saistītas ar mācībām, nevis paralēli vēl tiek pārbaudīti darba e-pasti un sociālie tīkli. Mācoties arī tālrunis var negatīvi ietekmēt uzmanības un laika pārvaldību, tāpēc, ja vien negaidi svarīgu zvanu, izslēdz tā skaņu ikreiz, kad ķeries pie mācībām.

Liela loma ir arī apgaismojumam. Dabiskā dienas gaisma vienmēr telpā ienes siltumu un vitalitāti. Ja iespējams, mēģini novietot nelielu rakstāmgaldu vai galdu pie loga, kas mācību laikā ļautu ieplūst saules gaismai. Ja angļu valodas apguvei velti vakarus, padomā par labu apgaismojumu. Vislabāk, ja gaisma ir aiz muguras vai krīt pāri plecam.

Visbeidzot uzturi mācību vidi kārtīgu un lakonisku. Ja pie šī galda dari arī ko citu, katru reizi pirms mācībām atbrīvo virsmu no visa liekā, lai nekas netraucētu. Izvēlies tādu vietu, kur vari brīvi nolikt datoru, grāmatas un piederumus, un telpas sakārtošanu padari par daļu no mācīšanās procesa. Sakārto mācību galdu arī uzreiz pēc mācīšanās, kas padarīs vieglāku nākamo dienu.

Citi veidi, kā apgūt angļu valodu tiešsaistē

Angļu valodas kursi ir lielisks sākums, taču ir svarīgi regulāri mācīties valodu arī ārpus nodarbību laika, tai veltot kaut 30 minūtes katru dienu. Lai angļu valodas prasmes uzlabotu daudzpusīgi, atrodi TV pārraides, mūzikas grupas, grāmatas, filmas, videoklipus, audio grāmatas, aplikācijas, receptes, žurnālus, raidierakstus – viss, kas ir angļu valodā, derēs. Šādi tu iepazīsi dažādus angļu valodas veidus – gan literāro valodu, gan sarunvalodu – un lieliski papildināsi savu vārdu krājumu.

Pildot kursa uzdevumus vai strādājot ar pasniedzēju, pats jutīsi, kas ir tavas “vājās” vietas valodā un pie kā jāstrādā sevišķi rūpīgi. Dažāda veida saturs angļu valodā lieliski atsvaidzinās tavu mācību rutīnu, vienlaikus nodrošinot arī patīkamu izklaidi.

Cik sarežģīta ir angļu valoda?

Angļu valoda ir pasaulē visvairāk runātā valoda, taču neslēpsim – tā ir arī viena no visgrūtāk apgūstamajām valodām gan plašā vārdu krājuma un idiomu, gan izrunas un gramatisko aspektu dēļ. Tas, cik ātri izdosies apgūt angļu valodu, ir ļoti individuāli. Sākotnējo entuziasmu visu mācību laiku jāpavada arī vēlmei, motivācijai un atdevei – cik stundas, darba un enerģijas esi gatavs ieguldīt mācībās. Pētījumi liecina, ka, veltot angļu valodas apguvei vismaz piecas stundas dienā septiņas dienas nedēļā, gada laikā iespējams no iesācēja kļūt par akadēmiskā līmeņa angļu valodas lietotāju.

Tāpat to, cik viegli vai grūti būs mācīties, ietekmēs arī tavas esošās angļu valodas zināšanas un citu valodu prasmes, kā arī spēja organiski izmantot valodu ikdienā. Vieglāk mācīties angļu valodu būs tiem, kuri jau runā kādā no ģermāņu valodām – vācu, spāņu vai franču valodā.

Angļu valodas kursi online / tiešsaistē Skrivanek

Skrivanek angļu valodu iespējams apgūt gan klātienē, gan tiešsaistē, izvēloties grupu vai individuālas nodarbības jebkurā valodas zināšanu līmenī (A1–C1) – ja esi iesācējs un vēlies apgūt angļu valodu no nulles, gribi atsvaidzināt skolā iegūtās angļu valodas zināšanas vai vēlies uzlabot savas angļu valodas prasmes konkrētam mērķim, piemēram, darbam kādā specifiskā nozarē. Angļu valodas kursi ir sākums daudz jaunām iespējām kā profesionālajā, tā privātajā dzīves jomā. Turklāt apgūt valodu Skrivanek nozīmē ne vien lietderīgi, bet arī interesanti pavadīt savu laiku!

Angļu valodas sarunu klubs online / tiešsaistē

Tiem, kuri vēlas īpaši pilnveidot savas runas prasmes, esam izveidojuši angļu valodas sarunu klubu. Šeit mācību nodarbības ārzemju pasniedzēja vadībā veidotas interaktīvā un izklaidējošā veidā, sarunājoties par daudz un dažādām tēmām, lai attīstītu runāšanas un klausīšanās prasmes.

Pasniedzējs dalībniekus iesaista spēlēs, diskusijās, aicina veidot prezentācijas, izteikties monologā un dialogā, tādējādi palīdzot apgūt plašāku vārdu krājumu, idiomas un teikumu struktūras un trenējot aktīvu to izmantošanu gan ikdienišķās, gan formālās situācijās.

Īpašs piedāvājums, apgūstot angļu valodu divatā

Skrivanek sagatavojis īpašu cenas piedāvājumu – apmeklējot vai mācoties tiešsaistē individuālos svešvalodas kursus divatā, mācību maksa tiek piemērota tikai kā par vienu studentu.

Mūsu izstrādāta metode efektīvai svešvalodas apguvei

Visu mūsu angļu valodas kursu pamatā ir aktīvo valodas prasmju – runāšanas un rakstīšanas, klausīšanās un lasīšanas – attīstīšana caur interaktīviem, radošiem uzdevumiem, nodarbību laikā trenējot studentu spēju valodu izmantot spontāni un dažādās ikdienas dzīvei pietuvinātās situācijās. Kā liecina mūsu ilggadējā pieredze, tādējādi studenti valodu apgūst vieglāk un nezaudē motivāciju turpināt mācīties.

Metode labākai svešvalodas apguvei – EFFECTO – ir patentēta Skrivanek Holding SE grupas mācību centriem visā pasaulē, palīdzot apgūt valodu ātri un efektīvi.

Uzzini savu priekšzināšanu līmeni online / tiešsaistē bez maksas

Ja angļu valodu esi apguvis iepriekš skolā vai pašmācību ceļā un tagad vēlies savas angļu valodas prasmes uzlabot, aicinām izpildīt mūsu mājaslapā pieejamo bezmaksas angļu valodas testu, lai saprastu, kādas ir tavas priekšzināšanas. Tests aizņems apmēram 45 minūtes, un drīz pēc tam e-pastā saņemsi savus rezultātus.